Dievča Teri Čikoš vydáva album

Po piatich úspešných rádiových singloch, ktoré sa pravidelne umiestňovali v rebríčku medzi najhranejšími slovenskými skladbami v rádiach, vydáva mladá speváčka Teri Čikoš svoj debutový album Dievča.

Práca na albume začala pred tromi rokmi po vydaní skladby Letná, ktorú pre mňa zložila a produkovala speváčka Jana Kirschner. Krátko po vydaní skladby som začala spolupracovať s manažérom a producentom Jozefom Šebom, ktorý dal dokopy skvelú kapelu a začali sme pracovať na skladbách. Proces bol veľmi tvorivý a uvoľnený, volali sme spolu viackrát denne, intenzívne sme sa venovali skladbám a textom a mňa začala postupne kopať múza a tak vznikli moje autorské skladby z albumu – Pozri, Cesta, Dilema, Upršaný deň, V tieni hviezd a Spievam, vyznáva sa Teri Čikoš.

Album je o mojich myšlienkach, pocitoch, príhodách ale aj o tom, ako vnímam ľudí a svet okolo. V textoch rozoberáme rôzne témy, ale tou hlavnou je láska. Ale nejde len o tú prvoplánovú lásku. Ide aj o lásku k domovine, rodine, prírode či k hudbe. Pri skladaní skladieb a textov som sa snažila písať tak, aby sa so mnou vedeli ľudia stotožniť. Aby v skladbách vedeli nájsť kúsok svojho vlastného príbehu a aby si skladby so mnou vedeli na koncertoch aj zaspievať, hovorí o novinke speváčka. Album obsahuje tucet štúdiových nahrávok so slovenskými textami.

Možnosť zaspievať si pesničky z očakávaného kompletu si spolu s Teri Čikoš budú môcť zaspievať aj fanúšikovia. Speváčka totiž svoj debut pokrstí verejne 24. novembra v Castle Art House na Zámockej ulici v Bratislave.