Frederikin anjel

Jej meno zarezonovalo na konci minulého roka vďaka spolupráci s Majkom SpiritomEugenom Botošom na pesničke Petrus. To zintenzívnilo práce na pripravovanom albume, ktorého súčasťou bude i aktuálny singel Frederiky Jobkovej. Mimoriadne silné a emotívne vyznania nazvala Anjel. 

Novým singlom prekvapuje, predovšetkým žánrovo odlišným ladením piesne. Skladba Anjel je určite odbočkou, nie cestou, ktorou sa chcem vydať. Ostávam verná primárne popu, no myslím si, že každý umelec dostane z času na čas impulz, ktorý ho motivuje vzdialiť sa zo svojej komfortnej zóny, zamýšľa sa speváčka. Tým Frederikiným bolo narodenie synovca, ktorý dostal meno Liam Petrus.

Novinka Anjel je venovaná môjmu synovcovi, ktorý nám obrátil život naruby. Je prvým dieťatkom v našej rodine a jeho bytie ako také sa stalo pre mňa veľmi silným podnetom. Svoje pocity som túžila zhmotniť do hudobnej spomienky, čo sa nám s Eugenom Botošom splnilo, hovorí Frederika a jedným dychom dopĺňa, že známemu muzikantovi sa podarilo vytvoriť hudbu presne na nosnú ideu skladby a k nej vlastnoručne napísaný text, ktorý mu predostrela. Dojímavú emóciu piesne umocňujú sláčikové nástroje, ktoré v spojení so silným textom a posolstvom vytvárajú skutočne anjelský, hudobný zážitok.

Skladba Anjel je novinkou z pripravovaného, debutového albumu, ktorého vydanie je naplánované na jeseň tohto roka. Práve nahrávanie albumu a príprava coverov rôznych zahraničných spevákov, vďaka ktorým chce Frederika zvýšiť dosah svojich sociálnych sietí, teraz speváčku zamestnávajú najviac. No ako odhodlane tvrdí, inak – než v znamení hudby, v najbližších mesiacoch ani tráviť čas nechce, pretože hudba je presne to, v čom našla zmysel života.