Robert Plant vydal album Carry Fire

Spevák Robert Plant vydal novinku Carry Fire. Ide o jeho jedenásty sólový album. Hlas a nenahraditeľný člen rockovej legendy Led Zeppelin, už dlho hľadá s gitaristom Justinom Adamsom nové podnety vo world music. Jej krásu kombinuje s blues a keltskou hudbou a baví sa spájaním starého s novým.

Album Carry Fire je jeho druhou štúdiovou platňou so sprievodnou kapelou Sensational Space Shifters. Plant si ho sám produkoval a k jeho nahraniu si pozval aj dvoch zaujímavých hostí. Na nahrávke sa podieľali speváčka Chrissie Hynde z Pretenders a britský folkový spevák Seth Lakeman.

Hudobníkova kariéra je úzko spätá s kapelou Led Zeppelin, v ktorej pôsobil v rokoch 1968 až 1980. Často sa o ňom hovorí ako o duši a hlase Led Zeppelin. Robert Plant má aj bohatú sólovú kariéru, ktorá sa vyznačuje mnohými výraznými úspechmi spoločne s niekoľko víťazstvami v prestížnych cenách. V roku 2007 napríklad nahral album s Alison Krauss, za ktorý získal šesť cien Grammy. Dominoval najrôznejším anketám a je často považovaný za najlepšieho speváka hudobnej histórie.