Dlugosh vie spievať

Mladý producent Dlugosh ako prvý slovenský producent v novom singli aj spieva. Skladbou City Lights, ktorá je duetom s mladučkou Dášou Balačenkovou, zároveň vzdáva hold nočnej Bratislave. Klipom sa im podarilo zachytiť energiu hlavného mesta. Nový singel vychádza spolu s debutovým albumom Reborn.

Keby mi niekto pred rokom povedal, že budem mať skladbu, ktorú som celú napísal a na ktorej dokonca aj sám spievam, tak toho človeka asi vysmejem. Nie kvôli tomu, že je to až taký uletený nápad, ale kvôli stavu mysle, ktorý som v minulosti mal a ktorý sa zmenil až pri tvorbe môjho albumu Reborn. Na skladbe City Lights je asi najviac vidieť skok medzi mojou predošlou produkciou a albumom. Hudobne rastiem a hľadám si svoju cestu a miesto na scéne. Dnes každý žáner využíva prvky elektronickej hudby a mám pocit, že sme tu u nás ako producenti stále jemne v pozadí. Práve to chcem touto skladbou a albumom zmeniť. Priblížiť elektronickú hudbu širšej verejnosti a ukázať, čo všetko za tým je, povedal Dlugosh.

Doteraz som vždy spolupracoval so spevákmi a speváčkami zo zahraničia. Väčšinou na druhej strane zemegule, ako je napríklad Los Angeles. To veci dosť komplikovalo hlavne kreatívne, ale aj časovo. V zime sa cestovať nedalo, preto sme s mojim tímom začali hľadať domácich spevákov a speváčky, ktoré si podľa nás zaslúžia viac pozornosti. Takto sme sa cez kontakt dostali k Dáši Balačenkovej. Ide o extrémne pozitívnu a skromnú speváčku z Bratislavy, ktorá je nesmierne talentovaná. Paradoxne sme prvú verziu skladby mali hotovú už v zime no finálne sme ju nahrali až v apríli u nás v štúdiu. Bola s ňou veľmi príjemná spolupráca a verím, že má Dáša pred sebou ešte veľa úspechov, dodal Dlugosh.