Do roka a do dňa

Celosvetovo obľúbená americká pop-rocková skupina OneRepublic ohlásila nový termín bratislavského koncertu, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť v novembri tohto roku. Podujatie sa presúva na 5. novembra 2021.

Dlhoročne na hudobnej scene etablovaná zostava, ktorú svet pozná pod názvom OneRepublic, ohlásila náhradné termíny európskeho koncertného turné. Bratislavský koncert populárnej hudobnej formácie, ktorý bol pôvodne plánovaný na november tohto roku, sa vzhľadom na situáciu vo svete presúva na budúci rok.

Kapela však v žiadnom prípade nezaháľa. Čo môže byť lepšie ako spolupráca hudobných superhviezd a Disney filmovej produkcie? Na túto kartu vsadila aj americká hudobná formácia, ktorá len nedávno vydala pieseň Wild Life, ktorá sa stala titulnou piesňou pripravovaného Disney filmu Clouds. Filmová novinka zachytáva príbeh mladého hudobníka, ktorého čaká niekoľko mesiacov života. Počas svojich posledných chvíľ sa obráti k hudbe, ktorej venuje maximum času, ktorý mu zostáva. Film je založený na skutočnom príbehu a na živote muzikantov Zacha Sobiecha a jeho najlepšieho priateľa, skladateľa piesní Sammyho Browna. Videoklip k novinke vizuálne napovedá, akým smerom sa bude dojímavý filmový príbeh uberať.

Na jar tohto roku americké hviezdy tiež potešili fanúšikov avízom vydania nového, v poradí už piateho albumu. Štúdiovka s názvom Human, by sa na pult predajní mala dostať po avizovanom májovom vydaní ešte tento rok. Pesničky z neho zaznejú i na bratislavskom koncerte.