Dobro v nás

Obľúbený slovenský spevák Miro Jaroš, známy tým, že si vianočné obdobie mimoriadne užíva, ani tento rok nezaháľa. Aktuálne brázdi Slovenskom so svojím vypredaným vianočným turné, len nedávno zverejnil nový videoklip k pesničke Šťastné a veselé. Skladba pre rodiny s deťmi mala byť pôvodné posledná, ktorej spevák doprial i video, všetko však zmenila nečakaná ponuka spolupráce, ktorú Miro dostal. Oslovil ma autor textu Radoslav Augustín, že majú s Veronikou Hatala pripravenú vianočnú pesničku a či by som ju dal ako duet. Páčila sa mi melódia aj posolstvo, tak som súhlasil, predstavuje spevák hlavných aktérov spolupráce.

Skladba vznikla ešte minulý rok, keď mi Radko poslal krásny vianočný text. Následne som k tomu spravila základnú melodickú linku, ktorá potrebovala ešte dozrieť. Keď Marek Danko súhlasil, že sa postará o hudobnú stránku, vedel som, že to pôjde hladko. S Marekom sme napísali už veľa vianočných pesničiek a vie, čo sa mi páči. Pesničku upravil a zaranžoval nanovo. Veroniku ako speváčku som vnímal a bol som zvedavý, či nám hlasy budú pasovať dokopy. Z výsledku som bol milo prekvapený. Veronika ešte navrhla, že by v pesničke mohli spievať aj deti a oslovila Bratislavský detský zbor, ktorý do nej nahral vokály, hovoria obaja interpreti o vzniku piesne.

Sviatky pohody a pokoja klopú na dvere a i spevácke duo, ktoré ich oslávilo krásnou skladbou, posiela fanúšikom krásne priania. Vianoce milujem. Páči sa mi, keď všetko bliká, vtedy ožíva vo mne malý chlapec. Prajem všetkým veľa objatí a lásky, odkazuje všetkým ľuďom dobrej vôle Miro Jaroš. Vianočné sviatky sú pre mňa darom pokoja, lásky, radosti a predovšetkým rodiny. Prinášajú nádej do našich životov. Želám všetkým najmä pevné zdravie, veľa radosti z maličkostí a čas jeden pre druhého, dopĺňa Veronika Hatala na záver.