Dommo konečne vydáva debutové EP

Spevák, gitarista a skladateľ Dominik Dommo Gajdošech začal hudobnú kariéru ako frontman rock and rollovej kapely. So skupinou The Cellmates vydal dva albumy a zahral si na najväčších slovenských, českých aj zahraničných festivaloch po celej Európe. Počas covidového obdobia si Dominik našiel novú hudobnú identitu a začal tvoriť sólové piesne v slovenčine. Teraz vydáva debutové EP, na ktorom nájdu fanúšikovia päť skladieb, vrátane singlov Vráť sa len so mnou či Môžeš to urobiť ty.

Po rokoch hrania a tvorenia v anglickom jazyku prišla výzva na sólové piesne v rodnej slovenčine. Okrem toho nové piesne priniesli aj zmenu hudobného štýlu. Roky som sa venoval klasickému rock and rollu a tradičným žánrom ako country alebo blues. Posledné obdobie pre mňa nebolo len o skladaní nových piesní, ale aj o tvorení si novej hudobnej identity. Musím priznať, že to nebola úplne jednoduchá cesta. Konfrontovať samého seba a pýtať sa, čo cítim a ako to hudobne vyjadriť si vyžaduje veľa času a vôbec odvahy sa spoznávať. Na druhej strane to mám na hudbe najradšej, že človek sa môže stále niekam posúvať a dávať si nové výzvy, prezradil Dominik Dommo Gajdošech.

Piesne vznikali postupne od roku 2021 a odzrkadľujú mnoho zmien, ktoré sa mi v živote udiali v posledných rokoch. Pri tvorbe nových piesní mám stále niekde v podvedomí rock and roll, ale s príchodom slovenčiny a hudobného producenta Adama Kuruca, ktorý priniesol moderný zvuk, sa to všetko spojilo dokopy, vysvetľuje vznik EP Dommo.

Veľmi sa teším z nového EPčka a verím, že sa bude páčiť. Aktuálne pracujem na koncertnom repertoári, aby som mohol predstaviť tieto piesne ľuďom aj naživo. Koncerty mi už chýbajú a po tomto štúdiovom období by som si to rád opäť užil na pódiu. Verím, že sa to všetko podarí a budeme sa môcť čoskoro zabaviť s novými piesňami na koncertoch, lebo o tom to je, uzatvára Dommo.