Dotyky slov

Obľúbená speváčka Jana Krištof Lehotská, ktorá tvorí výlučne autorskú hudbu v slovenčine, píše a spieva najmä skladby o živote. V marci 2019 vydala debutové CD a už v novembri 2021 predstavila verejnosti svoj druhý album s príznačným názvom Dotyky slov.

Napriek štartujúcej speváckej kariére sa jej život ubral na istý čas celkom iným smerom. Rozhodla sa totiž pre štúdium na vysokej škole v Nitre, vydala sa a spolu s manželom sa tešili z vytúženého potomka. No ako sa vraví, čo je vám súdené, tomu neujdete. V roku 2018 si Jana Krištof Lehotská opäť našla cestu k spevu a s gitaristom Petrom Dechetom začali spolupracovať v napredovaní jej slušne rozbehnutej kariéry. A to viac než úspešne. No samotná umelkyňa aj s odstupom času priznáva, že bez manželovej pomoci by jej smelé hudobné vízie zrejme navždy ostali skôr nenaplnenou ambíciou. Jej doterajšie albumy tak v sebe nesú tiež silné posolstvo, a síce – plniť si sny.

Po množstve pozitívnych ohlasov na debutový album speváčka neváhala a posilnená predchádzajúcimi skúsenosťami pokračovala v zhmotnení vlastných hudobných nápadov. V roku 2020 vydala niekoľko nových singlov. Tie boli predzvesťou pripravovaného druhého štúdiového albumu.

Album prináša pätnásť autorských skladieb, z toho tri remastrované single, ktoré doposiaľ neboli vydané na fyzickom nosiči. Ide o piesne S tebou, duet s Petrom Juhásom, Tisíckrát a singel s textom Juraja Soviara Na krídlach vážky. Album je tak doplnený o jedenásť nových autorských skladieb a jeden bonus track.