Dua Lipa a Gorillaz sú ďalšie mená na zozname Sziget headlinerov

Popová princezná Dua Lipa a virtuálne hviezdy Gorillaz sú novými headlinermi fenomenálneho programu tohtoročného Szigetu. Popri nich pribudli do programu Shawn Mendes, Stormzy, The War On Drugs, Lianne La Lavas, King Gizzard And The Lizard Wizard, spolu viac ako 20 nových mien. Už známymi hviezdami augustového festivalu sú Arctic Monkeys, Kendrick Lamar, Kygo a Mumford & Sons. Na Ostrove slobody bude koncertovať aj Liam Gallagher, Bastille, Parov Stelar, The Kooks, , Lykke Li a mnoho ďalších. Skvelou správou je aj informácia, že organizátori zverejnili aj dátumy jednotlivých koncertov. Detailné informácie nájdete na stránke festivalu.

Megatalentovaná, celosvetovo úspešná speváčka Dua Lipa má len 22 rokov, ale jej skladby pozná takmer celý svet. Speváčka hitu Be The One počas svojej krátkej kariéry získala úžasných päť nominácii na Brit Awards, vystupovala na Grammy Awards a jej skladby majú bežne stovky miliónov vzhliadnutí. Jej hit New Rules si fanúšikovia vypočuli len na YouTube viac ako miliardu ráz. Na Szigete bude koncertovať 12. augusta.

Po ôsmych rokov sa na Sziget vracjú Gorillaz. Na kapelu, ktorú tvoria štyria animovaní členovia – 2D, Murdoc Niccals, Noodle a Russel – sa môžu fanúšikovia tešiť 9. augusta. Kapela sa po ôsmych rokoch vracia na budapeštiansky festival aj s novým albumom Humanz. Postavičky, za ktorými sa skrývajú renomovaní hudobníci, úspešne bodujú už od vydania debutového albumu. Za takmer 20 rokov sa im podarilo vyhrať ceny Grammy, MTV Video Music Awards, NME Award, MTV Europa Music Awards a získať deväť nominácií na Brit Awards. Kvalita overená nielen fanúšikmi, ale aj hudobnými kritikmi.

Aj Kanaďan Shawn Mendes, tínedžerský idol, pricestuje do Budapešti, kde predstaví skladby zo svojho pripravovaného, tretieho albumu. Vystúpi aj britský raper Stormzy, indie kapela z Filadelfie The War On Drugs, multinštrumentalistka Lianne La Havas či spevák a skladateľ JP Cooper z Manchesteru a stovky ďalších.

Zoznam doteraz potvrdených mien aj s dátumami, ďalšie pribudnú čoskoro:

08. AUGUST:
Kendrick Lamar
Lykke Li
Stormzy
Clean Bandit

09. AUGUST
Gorillaz
Cigarettes After Sex
Seasick Steve
Lemaitre
Alle Farben
WhoMadeWho

10. AUGUST
Parov Stelar
The Kooks
JP Cooper
Scarlxrd
Joe Goddard Live
Ummet Ozcan
Sam Feldt live
Jay Hardway
The Him
Bilderbuch
Shame
Perturbator

11. AUGUST
Mumford & Sons
Bastille
Lianne La Havas
Fink
Above & Beyond
Everything Everything
Borgore
The Living End
Sofi Tukker

12. AUGUST
Dua Lipa
Liam Gallagher
Kaleo
Wolf Alice
Desiigner
King Gizzard & The Lizard Wizard
Petit Biscuit
Slaves
KSHMR
Seven Lion

13. AUGUST
Kygo
Shawn Mendes

Nick Murphy fka Chet Faker
Milky Chance
Little Dragon
Goo Goo Dolls
La Femme
Yellow Days
My Baby

14. AUGUST
Arctic Monkeys
The War On Drugs
Zara Larsson
Gogol Bordello
Blossoms
Gorgon City Live
Nothing But Thieves
Lewis Capaldi
Delta Heavy