Dua Lipa čaruje

Speváčka Dua Lipa servíruje ochutnávku z netrpezlivo očakávaného tretieho albumu. Práve vydala čarodejnícky singel Houdini. Symbolicky tak odštartovala novú etapu, ktorú ukončí vydaním novej platne.

Houdini je čisto tanečno syntetizátorový pop, plný zvukových ornamentov, inšpirovaný psychedelikou sedemdesiatych rokov. Space klávesy evokujú cestu vesmírnym priestorom a sľubujú zaujímavé dobrodružstvo. Dua Lipa pozýva na výlet, z ktorého sa nebude chcieť vracať sa späť.

Houdini stelesňuje pocit, keď sa o 4 ráno žúrka chýli ku koncu a vy ste unavení a spotení, ale proste nechcete, aby party skončila, hovorí protagonistka a ponúka možnosť nazrieť pod pokrievku príprav nového albumu: Skladby sme pripravovali v radostných okamžikoch absolútneho chaosu, keď som sa svetom pohybovala s ľahkosťou a optimizmom a neriešila, čo ako dopadne. Krása je v tom, byť otvorený všetkému, čo vám život postaví do cesty. V novinke zároveň proklamuje, že pokiaľ ju niekto alebo niečo dostatočne zaujme, zmizne ako slávny eskapológ.

Produkcie singla sa ujali Daniel Jack Eisner Harle alias Danny L Harle, britský hudobník a skladateľ, známy viac medzi priaznivcami alternatívnej hudby, a tiež Kevin Parker z indie rockových Tame Impala, s ktorým sa Dua Lipa stretla na soundtracku k filmu Barbie. Obaja sú kľúčovými spolupracovníkmi celého projektu.

Zatiaľ posledný album ponúkla na začiatku pandémie v marci 2020. Zbierka Future Nostalgia, za ktorú dostala dve Brit Awards a tiež cenu Grammy, je považovaná za dokonalý popový album. Kolekciou obsahujúcou megahity Don’t Start Now, Physical, Levitating alebo Love Again, britská speváčka definovala novú tvár pop music, keď vynaliezavo skombinovala futuristické zvuky s prvkami disco hudby. Tento rok vo februári sa stala prvou speváčkou, ktorá na Spotify nazbierala s každou svojou platňou viac ako 10 miliárd prehratí.

Nedočkavých fanúšikov Dua Lipa čiastočne uspokojila duetom Sweetest Pie s Megan Thee Stallion a tiež tento rok piesňou Dance The Night, ktorú nahrala pre film Barbie. V hudobnom videu k letnému hitu sa obria zrkadlová guľa uvoľnila zo stropu a roztrieštila sa na podlahu. Akoby tým speváčka s balkánskymi koreňmi symbolicky uzavrela jednu éru. Či už ide o kompletný rebranding sociálnych sietí, premena profilu na Spotify alebo výprava do londýnskych ulíc, kde s reportérom BBC dala novinku vypočuť náhodným chodcom a vypočula si ich názor.