Duchoň a Dočolomanský na vinyle

Ešte tesne pred Vianocami stihlo hudobné vydavateľstvo Opus priniesť na trh dve veľmi exkluzívne kompilácie vo forme vinylových platní. Na prvej z nich sa predstavuje legendárny slovenský zlatý hlas Karol Duchoň a druhá je zas vyskladaná z piesní národom milovaného herca Michala Dočolomanského.

Karol Duchoň je jedinečný fenomén súčasnosti, keď spevákova popularita dosiahla 30 a viac rokov po predčasnom úmrtí ešte väčšiu silu, než počas jeho života a stal sa najpredávanejším umelcom vydavateľstva Opus za posledné roky. Nová vynilová kompilácia Mám dobrú správu nadväzuje na tie predchádzajúce a prináša ďalší výber zo spevákovej nie veľmi rozsiahlej nahrávkovej pozostalosti. Výber zostavil stály spolupracovník Opusu Juraj Čurný a zaradil doňho hodnotné nahrávky s jedinečným Duchoňovým interpretačným majstrovstvom. Na albume sa nachádzajú známe piesne ako Na srdci mi hraj, Smútok krásnych dievčat, Vzdialená, ale aj menej frekventované nahrávky, ktoré skvele dopĺňajú Duchoňov obraz mimoriadneho speváka.

Michal Dočolomanský bol najobľúbenejší spievajúci herec v 70. rokoch minulého storočia, pričom jeho spevácka popularita v čase jej vrcholu prevažovala nad hereckou. Táto nová a zároveň prvá vinylová kompilácia Ľúbim ťa prináša to najlepšie z hudobného odkazu Michala Dočolomanského, vrátane megahitov Smoliar, Ľúbim ťa, Haló tam či Zbohom buď, lipová lyžka zo supermuzikálu Na skle maľované. Tento vinyl nemôže chýbať v hudobnej knižnici žiadneho fanúšika Michala Dočolomanského, ale zároveň určite poteší aj každého priaznivca slovenskej populárnej hudby.