Duchoň je nesmrteľný

Spevácka ikona sedemdesiatych rokov, ktorej život skončil príliš skoro, ožíva opäť vo svojom najväčšom hite V dolinách, tentokrát v tanečnej podobe. Po 38 rokoch od úmrtia velikána a nezameniteľného speváka, prichádza slovenský DJ a producent Mark Oss s verziou, ktorá roztancuje celé Slovensko. Charizmatický hlas, text Ľuboša Zemana a overený tanečný rytmus v jednom z najväčších hitov v krajine, sa uchádza osloviť každú vekovú kategóriu. Je veľmi podarenou adaptáciou svetového trendu, kedy dostávajú často aj staré piesne novú šancu.

Mark Voss nie je žiadny nováčik na hudobnej scéne. Na konte má nespočetné množstvo spoluprác. Či už ako producent alebo dokonca autor piesní. Je spoluautorom a producentom hitu Cítim vôňu lesa (Borovička), ktorý patrí medzi milionárov na Youtube a Spotify. Podieľal sa tiež na produkcii niekoľkých albumov českej speváčky Lucie Vondráčkovej. Spolupracoval a vydával tvorbu aj v zahraničí, napríklad v jednom z najväčších labelov tanečnej scény vo svete, vo vydavateľstve patriace DJ-ovi Hardwellovi, Revealed Records.

Tentokrát stavil karty na domáce legendy a možno prezradiť, že to nie je jeho posledný počin v tomto smere. Postupne budú vychádzať jeho tanečné verzie slovenských a českých interpretov – legiend, ktorých kolekcia vo forme albumu sa objaví už pred letom budúceho roka.