S kým sa Drobná bozkáva v novom klipe?

Emma Drobná len pred pár týždňami predstavila svoj nový videoklip Try a už prichádza s ďalšou novinkou. Čerstvá držiteľka hudobného ocenenia SOZA za najhranejšiu skladbu roka 2017 (singel Smile) tentokrát spojila sily s producentom Petrom Pannom. Spoločne nakrútili kontroverzný videoklip, v ktorom sa Emma Drobná bozkáva so ženou.

Future bassová novinka nesie názov Rest Of Time a vyšla na debutovom producentskom albume Petra Panna Progress. Som rád za túto spoluprácu, Emma je super človek a top speváčka a tak isto aj Miško Nemtuda s jeho A Teamom, ktorí sa nám postarali o klip. Pre mňa jedna z najobľúbenejších skladieb na albume Progress, hovorí na margo spolupráce Peter Pann.

Peter ma oslovil na featuring, keď nahrával album Progress, dopĺňa Emma. Poslal mi hudbu a ja som spevy a melodické linky nahrala sama a poslala som mu ich cez sms. Vypočul si to v aute na ceste na koncert s Kalim a zapáčilo sa mu to, tak sme sa singel rozhodli nahrať, hovorí Emma o tom, ako sa spolupráca zrodila. Veľmi si vážim, že Peter si vypočul každý môj návrh, premyslel ich a zapracoval do finálnej podoby singla. Napríklad ten tikot hodín bol môj nápad. V izbe mám hodiny, ktoré tikajú veľmi hlasno a keď som prvýkrát počúvala túto Petrovu hudbu, tikali presne v jej rytme. Peťo dokonca použil aj efekt, ktorý som nahrala na svoj hlas, keď som nahrávala sama doma text k jeho hudbe, opisuje Emma a dodáva, že obzvlášť si zamilovala záver skladby. Beat na konci ma veľmi baví. Je to moja obľúbená časť. Až ma mrzí, že pesnička sa už končí a že ešte nepokračuje. Túto skladbu mám naozaj rada, vyznáva sa speváčka o jednej zo svojich dvoch terajších srdcoviek popri jej aktuálnom singli Try.

Text k piesni Rest Of Time Emma vytiahla zo svojich šuflíkových zásob. Keď si vypočula hudbu od Petra Panna, práve tento text jej k nej vraj dokonale pasoval. Rest Of Time je o tom, že keď je vám s niekým naozaj dobre, je to vaša spriaznená duša, váš priateľ a zároveň partner, ktorého milujete – taký ten partner in crime, ako sa hovorí. Spievam o tom, že chcem niekoho, s kým môžem byť nonstop naozaj sama sebou a je na úplne rovnakej vlnovej dĺžke ako ja. A keď to tak je, tak je to navždy – preto sa skladba volá Rest Of Time. Ten pocit sa občas najmä pri dlhších vzťahoch vyparí – pocit tej najväčšej zamilovanosti, ktorý prichádza po pár mesiacoch randenia, keď už viete jeden o druhom navzájom všetko, a už ste takí parťáci, že si už neviete ani predstaviť, byť s niekým iným…

Videoklip k piesni Rest Of Time sa nakrúcal v auguste v Slovinsku, v oblasti Bovec a v okolí rieky Soča. Na pomyselnú režisérsku stoličku si tentokrát sadol Michal Nemtuda, ktorý priznáva, že práve skladba Rest Of Time bola od začiatku jeho favoritom z albumu Progress. Rozhodli sme sa vycestovať za hranice našej malej krajiny a staviť troška na kontroverziu. Zapožičali sme si karavan a vyrazili na cestu, rozpráva Michal. Ako priznáva, nakrúcanie v nádhernom prostredí slovinskej prírody bolo chvíľkami náročné a prinieslo so sebou nemalé nečakané komplikácie. Hneď prvý deň po príchode sme točili do neskorej noci a na druhý deň sme vstávali skoro ráno kvôli východu slnka. Herci boli super a Emma má odo mňa veľký like za kúpanie sa v rieke Soča, ktorá mala asi 4 stupne.

Asi sa na mne podpísal nedostatok spánku a únava, lebo hneď v prvý deň mi zrazu ostalo veľmi zle, mala som zimnicu, tak som chvíľu oddychovala pod dvoma spacákmi v karavane v 35-tich stupňoch Celzia, spomína Emma na adrenalínové dva dni a dodáva, že zimnica nebola jediná vec, ktorá skomplikovala výrobu. Prisámbohu, nám sa za tie dva dni stalo všetko! Jeden kameraman si vytkol členok, ďalší spadol pri návrate z vyhliadky, potom prišlo zle aj Petrovi, potom sa nám nejako záhadne odistila ručná brzda karavanu práve keď pred ním stáli chalani a rovno za nimi druhé auto… našťastie, nakoniec všetko dobre dopadlo a natočili sme všetko, čo sme chceli, dodáva Emma.

Pri tvorbe námetu na klip prišla na rad výzva, kto stvárni Emminho partner in crime, o ktorom sa v piesni spieva. Emma prišla s nápadom zveriť túto rolu do rúk jej kamarátky a kolegyne, speváčky Laury Wengovej. Aby do klipu vniesli ďalší zaujímavý prvok, pri nakrúcaní sa pohrali so stylingom a Lauru v klipe premenili, aby vyzerala ako muž. Som veľmi rada, že Emminka zavolala mňa na spoluprácu. Celú posádku som poznala aj osobne a pracovne a vedela som, že tak ako to bude kvalitne urobené, tak som vedela, že nám bude dobre a bude to veľká zábava, čo som sa nemýlila. A Slovinsko je prenádherné, dodáva k nakrúcaniu Laura.

Featuring Rest Of Time nie je prvou a jedinou spoluprácou Emmy DrobnejPetra Panna. Nedávno sa stretli tiež vďaka novému slovenskému filmu Dôverný nepriateľ, ktorého titulnou piesňou je Emmin singel Try. Práve Petrov progresívny remix skladby Try sa objavil v jednej z dvoch verzií oficiálneho trailera k filmu.