Duet rebelov je hotový

Silní a nezlomní je názov duetu spevákov Martina Ďurindu (Tublatanka) a Ladislava Křížka (Citron, Kreyson). Hudbu k novinke zložil Juraj Topor a text má na konte Martin Sarvaš. Skladba je o priatelstve medzi oboma štátmi a ľuďmi v oboch krajinách a zaznie na spoločnom turné s názvom Souboj rebelů. Rockové kapely odohrajú 11 koncertov v Českej republike a ďalších 10 na Slovensku.

Keď sme sa medzi sebou v Tublatanke rozprávali o novej skladbe a rozmýšľali nad štýlom piesne, tak sme cítili, že by to mala byt lyrická rocková balada, ktorá pohladí dušu fanúšikov. Chceli sme urobiť úplný kontrast k tomu, čo by od dvoch rockových skupín ľudia očakávali, že to bude rýchla, tvrdá a expresívna metalová skladba. Naopak sme urobili pieseň melodickú a citlivú, ale zároveň rockovú s textom, ktorý nás spája. Ďuro Topor prišiel s myšlienkou, aby text bol o Česko-Slovensku, keďže sme v ňom prežili krásnu časť života, hovorí o vzniku skladby.

Inšpiráciou bola staršia skladba, duet, ktorý vznikol ešte za čias Československa. Pieseň ležala dlho u mňa a čakala na správny čas. Po harmonicko-melodickej úprave, zaranžovaní a následnej demonahrávke sme sa zhodli, že to môže byť reprezentatívna pieseň spoločného turné Tublatanky a Citronu. A nielen to. V neposlednom rade ide o retrospektívu spoločného spolužitia Čechov a Slovákov, ktoré ďalej napreduje a rozvíja sa, čo potvrdzuje aj naša hudobná a produkčná spolupráca, konštatuje autor hudby a basgitarista Tublatanky Juraj Topor.

Poctivý rockový nášup plný energie odpália Tublatanka a Citron na jeseň, 5. októbra v Košiciach a v ďalších deviatich slovenských mestách.

05.10. KOŠICE, Multi Hala
06.10. BARDEJOV, Športová hala
07.10. PREŠOV, PKO Čierny orol
12.10. POPRAD, Aréna Poprad
13.10. MICHALOVCE, Športová hala
19.10. NITRA, Športová hala Klokočina
20.10. BANSKÁ BYSTRICA, Športová hala Štiavničky
26.10. MARTIN, Športová hala Podháj
27.10. TRENČÍN, Mestská športová hala
02.11. BRATISLAVA Hant Aréna