Karin Ann víťazkou Munich Music Awards

Slovenská speváčka Karin Ann má za sebou prvý rok na hudobnej scéne a svojimi skladbami púta stále väčšiu pozornosť doma i v zahraničí. Najnovšie sa jej to podarilo s aktuálnym singlom Babyboy, ktorého videoklip obstál v medzinárodnej konkurencii a získal ocenenie Munich Music Video Award.

Videoklip, ktorý ukazuje známe príklady utláčania a diskriminácie od 20. rokov minulého storočia až do súčasnosti, bol nominovaný v kategóriách Best Music Video a Best LGBT Music Video. Karin sa podarilo premeniť jednu z dvoch nominácií – Babyboy si napokon odniesol ocenenie v kategórii Best Music Video. Je super nielen dostať ocenenie za niečo, do čoho ste dali tak veľa energie a práce, ale ešte je to aj moje prvé ocenenie, takže sa z toho veľmi teším a som rada, že to je za klip, ktorý rozoberá veľmi dôležité témy, vyjadrila sa Karin. Slávnostné odovzdávanie cien plánujú organizátori usporiadať až koncom októbra.

Porotcovia vyberali z viac ako 400 hudobných videí z celého sveta. Klip Babyboy o celkové víťazstvo súťažil s hudobnými videami z USA, Španielska, Francúzska, Veľkej Británie či Taiwanu. Klip Karin Ann zaujal porotu niekoľkými spôsobmi. Hudobné video sa od ostatných líšilo hlavne spôsobom, akým bolo zachytené, ale i témou. Porota ocenila spôsob a skutočnosť, že klip sledoval diskrimináciu v našej spoločnosti. To je dnes veľmi dôležité a sme radi, že mladí umelci chcú zviditeľniť otázky rozmanitosti a diskriminácie, uviedli organizátori Munich Music Video Awards vo svojej oficiálnej tlačovej správe s dodatkom, že porotu oslovila i práca s kamerou, herecké výkony, farbenie videa a tiež hlas speváčky i aranžmán piesne.

O víťazstve rozhodla 8-členná porota zložená z hudobných producentov, filmárov, režisérov a hudobníkov z Európy, USA a Singapuru. Mená členov poroty sa menia v priebehu jednotlivých sezón festivalu. Môžeme odhaliť, že sú renomovanými odborníkmi vo svojich profesiách. Festival nechce byť komerčný, preto v porote figurujú najmä alternatívni umelci, informovali zástupcovia Munich Music Video Awards.

Víťazstvo v Mníchove je ďalšie zo série medzinárodných úspechov mladej slovenskej speváčky. Karin Ann stihla za krátky čas zaujať redaktorov amerických The New York Times, nemeckého Bildu či hudobnej stanice MTV a dostala pozvanie absolvovať ako predskokanka vypredané turné s poľskou hviezdou Sanah. Popri tom o jej klipoch píšu médiá v Česku, Maďarsku, Veľkej Británii i USA. Na Slovensku si aktuálny singel Babyboy kvôli alarmujúco aktuálnemu posolstvu získal podporu všetkých najväčších mienkotvorných médií i viacerých osobností a aktivistov za ľudské práva, ktorí klip podporili na sociálnych sieťach.