Dva svety

Elektronický producent Duhan, v spolupráci s Nylon Union, vydávajú nový singel s názvom Holding Nothing. Jedná sa o prvú skladbu z Duhanových spoluprác na jeho novom EP Overcome, ktoré producent plánuje vydať na jeseň. Singel presahuje žánre elektronickej tanečnej hudby, jeho zvuk je založený na pulzujúcich elektronických beatoch posadených do atmosférického temného synthpopu okoreneného ostrými gitarovými riffmi a zasnenými vokálmi frontmana skupiny Nylon Union, Richarda Imricha, ktorý po napísaní vokálnych  partov interpretuje text ako tiché uistenie dvoch nelokálne prepojených duší.

Duhan je hudobný producent a DJ, ktorý prekračuje hranice žánru integráciou súčasnej elektronickej tanečnej hudby s nadčasovým pôvabom archaických old-schoolových zvukov. Jeho diskografia obsahuje Chase Life EP (2023), Wave Rider EP (2022), albumy United Gravity (2018), Back To The Future (2014), ako aj množstvo singlových spoluprác či remixov.

Projekt Nylon Union spája psychedéliu, shoegaze a post rockové prvky do výslednej art popovej formy. Kapela debutovala v roku 2001 Oxeyed EP, ktoré chválil aj legendárny DJ BBC Radio 1, John Peel. Po debute nasledovali albumy Sine Sine (2013), Undisclosed Grounds (2018), Into Waters Islands Dreams And Creatures Come (2019) a Words And Waves (2023), pričom posledný menovaný získal pozitívne recenzie od hlavných alternatívnych hudobných médií.

Duhan