Dynamix je pasé, vybuchol Teraborsuk

S novým názvom kapely prichádza i skladba, ktorá dvíha zo stoličky. Kariéra kapely sa vyvíjala rovnako dynamicky, ako znel ich pôvodný názov. Dynamix vznikol ako štvorčlenná formácia, s jasnými víziami a žánrovým smerovaním. V ostatnom období je ale všetko inak a dá sa povedať, že zostava prešla osobitou premenou.

Písal sa rok 2009 a na umeleckú scénu vstúpila štvorica hudobníkov, ktorých spojila láska k hudbe a chuť zabávať ľudí svojou pestrou tvorbou. Ich zámerom bolo vystupovať na svadbách, plesoch, oslavách i ďalších podujatiach, kde nikdy nebýva núdza o dobrú náladu a pohodovú atmosféru.

V priebehu niekoľkých rokov sme sa dostali na úroveň, keď bol náš kalendár vybookovaný na dva roky dopredu, spomína na začiatky fungovania zakladajúci člen zoskupenia Tomáš Smrek. Avšak zároveň dodáva, že s čoraz stabilnejšou pozíciou na hudobnom trhu paradoxne rástla aj chuť všetkých členov vykročiť z dobre zabehnutých chodníčkov a vyskúšať niečo nové. Nepotrebovali sme na sebe pracovať, zleniveli sme, záujem o nás bol veľký, takže sme neboli motivovaní na napredovať, posúvať vlastné limity, ihneď sa zhodujú.

V roku 2020 skupina vydala debutový album Tri šibeničky, ktorý sa stretol s veľkým úspechom a pre Dynamix priniesol nové príležitosti koncertovať a osloviť tým inú škálu fanúšikov. Ich videoklipy a skladby v slovenskom, ale aj rusínskom jazyku, majú dodnes státisícové až miliónové počty pozretí, čo bolo a stále je, pre jednotlivých členov dostatočne silným impulzom pokračovať ďalej. Prekvapivo, nič ešte nebolo vyhrané. Prišiel totiž boj o názov.

Do playlistov na našom Youtube kanáli sa primiešali aj skladby iných interpretov, vystupujúcich pod rovnakým názvom ako my, čiže Dynamix. Po časovo náročných komunikáciách so zákazníckou podporou spoločnosti YouTube, ako aj ďalších streamovacích platforiem, sa nám síce podarilo časť problémov vyriešiť, no vonkoncom nie všetky. Google o nás písal ako o dvojici DJ-ov, ktorí hrajú elektronickú hudbu.“ A preto prišla na pretras ďalšia dôležitá otázka – Čo s tým?, vysvetľuje Ján Papcun.

Po obdržaní správy od istého vydavateľstva, ktoré ich v zastúpení umelcov – vystupujúcich pod identickým názvom, žiadalo o premenovanie, sa rozhodli konať a po náročných rokovaniach sa rozhodli pre kompletnú zmenu názvu, čo so sebou okamžite prinieslo záplavu noviniek.

Ako Teraborsuk fungujeme iba niekoľko týždňov, no už teraz máme veľa noviniek. Pred pár dňami sme zverejnili nový singel Tancuj a tretieho mája vyšiel náš nový album Dobre sa mám, prezrádza manažér Marián Sirka.