Elán v božskej forme

Najväčšia česko-slovenská hudobná legenda, skupina Elán, pripravila veľkú novinku. Okrem vypredaných koncertov, ktoré kapela pripravuje v Prahe a v Bratislave, vydala novú skladbu, ktorá je príjemným prekvapením aj pre najskalnejších fanúšikov. Pieseň Znova sa ma dotkni je podľa kapely jednou z ich najlepších, spolu s tradičnou dávkou elánovskej kvality a zvuku posúva ich tvorbu opäť aj trochu iným smerom.

Keď idem do štúdia, je to rovnaké ako pred dvadsiatimi rokmi. Takže jediné, v čo treba dúfať, že to bude aj naďalej fungovať, prezradil líder Jožo Ráž. Nová skladba má všetko, čo fanúšikovia kapely už roky oceňujú. Kvalitnú hudbu, silný a výpovedný text ako aj príbeh, s ktorým sa môže stotožniť doslova každý.

Autorom hudby je dlhoročný člen Elánu, Ľubo Horňák, ktorý v skupine hrá na klávesové nástroje. Text napísal jeden z dvorných textárov kapely Juraj Soviar. Nechcem znieť pateticky, ale je to určite moja najosobnejšia pesnička. Ak pomôže vám, tak ako pomohla mne, tak potom žiadna strata nie je stratou a v živote nič neskončilo, povedal autor hudby na adresu novinky.

Elán sa postupne pripravuje na blížiace sa koncerty. Je preto prirodzené, že fanúšikovia by chceli poznať odpoveď na otázku, či niekto nahradí Vaša Patejdla. Vašo sa nahradiť nedá. Vašo zostáva v Eláne už navždy. Potrebujeme niekoho, kto bude hrať na klávesy. Živé ruky, ktoré zahrajú jeho party, keďže my hráme zásadne len naživo. Prizvali sme teda do kapely nového člena, Pavla Bartovica, povedal Jano Baláž.

Mgr. Andrea Čurná