Emma Drobná chrlí hit za hitom

Po úspešných rádiových hitoch Smile a Words prináša Emma Drobná ďalšiu novinku – singel s názvom Try. Ako sa už pri Emme Drobnej stáva pravidlom, skladba sa okamžite po premiére dostala do rotácií drvivej väčšiny slovenských rádií. Hviezda Emmy Drobnej stúpa neustále vyššie a vyššie. Najnovším dôkazom je aj správa o tom, že singel Try si vybrali producenti pripravovaného slovenského filmu Dôverný nepriateľ ako titulnú skladbu k svojmu filmu.

Symbolicky práve v dňoch, kedy posledný hit Emmy Drobnej Words prekračuje hranicu 5 miliónov vzhliadnutí na serveri Youtube, talentovaná speváčka púšťa do éteru svoj ďalší singel. Skladba oficiálne vyšla na jeseň 2017 na Emminom debutovom albume You Should Know. Pieseň sa v súčasnosti udomácňuje ako singlová novinka v slovenskom rádiovom éteri a speváčka súbežne pripravuje nakrúcanie videoklipu k nej.

Rovnako ako pri všetkých svojich piesňach, aj pri Try si Emma opäť text napísala sama. Try je o nerovnováhe vo vzťahu dvoch ľudí. O tom, že jeden z dvojice sa snaží viac, než ten druhý. Ľudia dnes nemajú trpezlivosť na pomalé, postupné a dlhodobé budovanie vzťahu. Často sa stáva, že príde prvý problém alebo nejaká prekážka a hneď sa vzdávajú, vycúvajú zo vzťahu, rozídu sa… Nedokážu čeliť problémom a riešiť ich. Úlohu rozprávača v príbehu Try má žena. Je tou silnejšou z dvojice, ktorá sa nevzdáva a chce o lásku zabojovať, vysvetľuje Emma námet textu a príbeh, ktorý sa v piesni ukrýva.

Len pár týždňov po tom, čo pieseň Try vyšla na Emminom debutovom albume You Should Know, oslovili speváčku producenti pripravovaného slovenského filmu Dôverný nepriateľ. Skladbu Try si vybrali ako titulnú skladbu do svojho pripravovaného filmu o inteligentnom dome, ktorý sa nečakane vymkne spod kontroly. Nový slovenský thriller čaká kinopremiéra už tento rok v lete, konkrétne 16. augusta 2018.