Emma Drobna prešla kybernetickou premenou

Speváčka Emma Drobná naposledy potešila fanúšikov videoklipom k svojej vianočnej piesni Remember. Aby im skrátila čakanie na ďalší videoklip, na jar im predstavila svoj nový singel Try, ktorý sa stal titulnou skladbou k slovenskému filmu Dôverný nepriateľ. V týchto dňoch dostala pieseň svoju vizuálnu podobu.

Singel Try oficiálne vyšiel v roku 2017 na Emminom debutovom albume You Should Know. Speváčka ho následne nasadila do rádiových rotácií v máji tohto roka. V rovnakom čase si pesničku vybrali producenti pripravovaného slovenského filmu Dôverný nepriateľ ako titulnú skladbu k svojmu filmu, ktorý je práve teraz na plátnach kín.

Try je o nerovnováhe vo vzťahu dvoch ľudí. O tom, že jeden z dvojice sa snaží viac, než ten druhý. Ľudia dnes nemajú trpezlivosť na pomalé, postupné a dlhodobé budovanie vzťahu. Často sa stáva, že príde prvý problém alebo nejaká prekážka a hneď sa vzdávajú, vycúvajú zo vzťahu, rozídu sa… Nedokážu čeliť problémom a riešiť ich. Úlohu rozprávača v príbehu Try má žena. Je tou silnejšou z dvojice, ktorá sa nevzdáva a chce o lásku zabojovať, vysvetľuje Emma príbeh piesne. Zatiaľ čo text si ako vždy speváčka napísala sama, po hudobnej stránke je pod skladbou Try podpísaný mladý producent Oliver Žilák.

Réžiu a strih klipu Emma prvýkrát zverila do rúk mladého režiséra Samuella Hoffmana, ktorý sa stáva čoraz vyhľadávanejším tvorcom hudobných videoklipov v našich zemepisných šírkach. Na konte má okrem iného tiež spolupráce so Celeste Buckingham na jej videách Go Away či Immature.

Emminu tvorbu sledujem už dlhšie. Je naozaj veľmi šikovná a niekoľkokrát som si povedal, že by som bol rád, keby sme v budúcnosti spolupracovali, dodáva k spolupráci Samuell Hoffman. Pracovalo sa mi s ňou výborne. Rýchlo sa aklimatizovala a stotožnila s našou predstavou. Jej pekná, symetrická tvár nám super zahrala do karát, nakoľko zábery zblízka na výrazy tváre sú gro celého vizuálu. Keďže sa jedná o titulnú pieseň k filmu Dôverný nepriateľ, kde sa stretávame s umelou inteligenciou, rozhodli sme sa zachovať túto tému aj v našich záberoch. Emma stvárnila akoby rozdvojenú osobnosť, vysvetľuje Samuell.