Emma Drobná si odskočila do Londýna a priniesli si odtiaľ klip

Za tri mesiace prekročilo lyric video k druhému singlu Emmy Drobnej Words na serveri Youtube hranicu pol milióna vzhliadnutí. Za rovnaký čas sa skladba stihla usadiť na prvej priečke slovenského rádiového éteru. Pred pár dňami speváčka predstavila videoklip, ktorý k singlu Words nakrútila na svojich najobľúbenejších miestach vo Veľkej Británii.

Tri mesiace po rádiovej premiére dostal singel Words vizuál v podobe videoklipu. Ten Emma Drobná nakrútila počas svojho niekoľkodňového letného roadtripu vo Veľkej Británii, ktorá je doslova jej druhým domovom a miestom, kam sa vždy rada vracia.

Prevažná väčšina scén vznikla v Londýne na rôznych miestach, ktoré sú Emminmu srdcu blízke a v prímorskom meste Brighton. Ako prezrádza, jednou z jej srdcových lokácií sa stalo miesto s názvom Beachy Heads: To miesto bolo najkrajšie. Sú tam obrovské biele útesy a nádherné polia. Je to zaujímavé, nebezpečné a trošku aj strach vzbudzujúce miesto, keďže útesy sú naozaj obrovské. Jedna časť tých útesov je obklopená krížmi, kde si ľudia vzali život. Je to až zimomriavkové, ale nádherné.

Zatiaľ čo hudobnú produkciu skladby Emma opäť zverila svojim producentom Petrovi Grausovi a Tomášovi Zubákovi zo svojho domovského nahrávacieho štúdia Creative Music House, výrobu videoklipu vložila do rúk mladého českého režiséra Radima Zbořila. Videla som Radimovu prácu a fotky. Veľmi sa mi páčia. Mám taký pocit, že to má v oku. Dokáže nájsť zaujímavé výhľady aj na miestach, ktoré sa nám zdajú nezaujímavé, prezrádza Emma na margo svojej prvej spolupráce s mladým českým talentom. Naším cieľom boli čo najprirodzenejšie autentické zábery, preto som si mejkap aj vlasy robila sama, dodáva.

Štvordňové britské nakrúcanie prebehlo bez komplikácií, keďže Londýn a jeho okolie Emma pozná z čias, keď tam žila a pracovala. Dosť času sme strávili presúvaním sa a väčšinou sme čakali na západy slnka, takže sme nenakrúcali doslova štyri dni vkuse, vysvetľuje.

Jedna nečakaná a nemilá komplikácia sa však predsa len objavila, a to na záver nakrúcania: V predposledný deň som stratila všetky doklady, prezrádza Emma. Musela som si vybavovať náhradné. To bol asi najnáročnejší okamih. Inak to prebiehalo v pohode, keďže Londýn už poznám.

Po nakrúcaní na svojich obľúbených miestach v Británii, ktorá je Emminou veľkou srdcovkou, by vraj rozhodne rada aj v budúcnosti podnikla nakrúcanie ďalších klipov za hranicami Slovenska. Určite by som ešte niekde v zahraničí klip chcela točiť. Svet ponúka veľmi veľa. Aj keď naše Slovensko je tiež krásne. Ale pre mňa je točenie v zahraničí spojením príjemného s užitočným, nakoľko milujem cestovanie, dodáva na záver.