Energia – emócie – Kateřina

Talentovaná speváčka a skladateľka Kateřina Marie Tichá sa do povedomia poslucháčov a divákov zapísala ako nezameniteľný ženský hlas obľúbenej skupiny Jelen. V roku 2013 vydala hit Tančíme spolu a v rovnakom roku ju oslovil so spoluprácou rapper Lipo a vznikol tak ďalší úspešný rádiový singel Do města přišla zima.

Nadišla tá správna chvíľa a sympatická speváčka, ktorá medzi tým dozrela spevácky aj autorsky predstavuje videoklip ku singlu Sami. Je to predzvesťou jej debutového albumu, ktorý uzrie svetlo sveta začiatkom októbra, a podľa prvých reakcií pôjde o mimoriadne hudobné prekvapenie tejto jesene.

Môj prvý singel Sami je o vzťahu dvoch ľudí a o tom, že vo dvojici môžeme byť Sami, popisuje novinku speváčka a dodáva: K napísaniu piesne ma inšpirovala vlastná skúsenosť. Práve ten moment vo vzťahu, kedy sa stratí radosť, ale človek nemá silu to zmeniť a tak stojí na mieste s tým druhým a pritom úplne sám, opisuje speváčka svoju novinku.

Pieseň Sami, predstavuje priestor, kde vyniká kvalita speváčkinho hlasu, a je znamením jej pripravovaného rovnomenného debutového albumu. Na poslucháčov čakajú popové melódie, ale aj piesne nasiaknuté slobodomyseľnou cigánskou hudbou, balkánske rytmy, ale aj parížskeho pouličného umenia.