Erika nakopáva

Speváčka Erika Elien sa po niekoľkých rokoch v symfonicko-metalovej kapele Symfobia rozhodla pre veľkú zmenu. Vydala sa na sólovú dráhu a mimo tohto žánru. Sympatická a usmievavá umelkyňa hneď pri oznámení sólovej dráhy priznala, že potrebuje zjemniť. Medzi fanúšikmi a slovenskými rádiami sa už udomácnila jej prvá skladba z pripravovaného albumu Nie si v tom sám. Ide o baladu, v ktorej sa snaží povzbudiť ľudí trpiacich depresiou, či iným duševným ochorením.

Posledné mesiace som sa venovala komponovaniu nových piesní. Trvalo nejaký čas, kým som našla správnych ľudí a správny spôsob, ako to dať všetko dokopy. Rozhodla som sa vydať ešte dve skladby samostatne ako single a potom ponúknem fanúšikom celé EP, povedala Erika Elien.

V týchto dňoch sa speváčka prezentuje svojou druhou autorskou piesňou Hlavu hore. Má byť povzbudením pre všetkých, ktorí si v živote prechádzajú ťažším obdobím s víziou v lepšie zajtrajšky.

Cítila som, že potrebujem dať povzbudenie ľuďom, ale aj sama sebe. V mojom osobnom aj pracovnom živote sa udialo veľmi veľa zmien a niektoré z nich boli ťažko stráviteľné. Inými slovami, vytrápili ma, ale dnes už viem, že boli potrebné, prezradila speváčka bez okolkov.

Písanie textov bolo pre ňu, akoby si písala denník. Preto je aj moja druhá skladba o podpore v ťažších chvíľach, avšak tentokrát v trochu veselšej forme. Každý človek si niečím prechádza, a ja verím tomu, že všetko sa pre niečo deje. Dáva nám to možnosť sa niekam posunúť a niečo nové sa naučiť. Veľakrát nevieme ovplyvniť to, čo nám príde do života, no vieme ovplyvniť to, ako sa k tomu postavíme. Či sa budeme iba ľutovať, sťažovať a utápať sa v žiali, alebo si povieme – hej, hlavu hore, ty to dáš, bude to dobré. A krôčik po krôčiku sa budeme snažiť danú situáciu zmeniť, uzatvára speváčka.

Andrea Sulovská / All About Music