Katka Knechtová nasadila putá Xindlovi

Chorvátsko, dovolenková destinácia státisícov českých i slovenských turistov, ktorí tam cestujú za morom, horami, pamiatkami, zábavou i uvoľnením. Vraždy ale dovolenku nemajú. Michal (Jakub Štáfek) a Ivana (Alžbeta Ferencová, a.k.a ZEA) spolu s ostatnými kolegami musia spoločne napraviť porušenú harmóniu slnečného ostrova. Pravidlo je jasné. Česká mŕtvola, český hlavný vyšetrovateľ. A naopak. Vďaka živému, špecifickému prázdninovému organizmu sa stanú súčasťou niekoľkých zábavných až bizarných komunít. To je v kocke nový, komediálny krimi seriál TV Nova s názvom Polícia Hvar, v ktorom si po boku hviezdneho obsadenia strihol úlohu aj Ondřej Ládek známy ako Xindl X. Ten si zahral sám seba v epizódnej úlohe prvého dielu. Predovšetkým ale zložil titulnú pieseň seriálu Si zabil, kámo.

Keď nám Xindl X kývol na hereckú príležitosť zahrať si trochu sám seba, napadlo mi osloviť ho, aby zložil k seriálu titulnú pieseň. Vedeli sme, že chceme československý duet s pohodovou prázdninovou atmosférou. To sa podarilo, pretože kto si pesničku vypočuje, nedostane ju z hlavy, hovorí kreatívny producent David Musil.

K skvelému výsledku prispela aj speváčka Katarína Knechtová, ktorá s Xindlom X spieva slovenskú časť pesničky. Rovnako ako funguje chémia ústrednej dvojice seriálu, pripadalo mi, že si Katarína aj Xindl X pri natáčaní sadli úplne rovnako. Dokázali tak preniesť do hudobného klipu potrebnú energiu, uzatvára David Musil.

Veľmi ma potešilo, že si Ondřej vybral na spoluprácu práve mňa. Po vypočutí piesne som hneď súhlasila a následne nahrala svoje časti v mojom rodnom štúdiu v Prešove. Vtipné je, že sme sa spolu s Ondřejom a aj jeho producentom stretli až pri natáčaní videoklipu a keďže máme všetci, myslím, celkom dobrý zmysel pre humor, veľa sme sa spolu nasmiali a navzájom zblížili, dodáva speváčka Katarína Knechtová.

Scenár seriálu si ma hneď získal. Navyše, ako dieťa som chcel byť hercom, takže som si hovoril, že tú rolu musím vziať, pretože to dlhujem svojmu desaťročnému ja. Natáčanie bolo náročné, ale zároveň to bola veľmi zábavná skúsenosť. A kto vie, možno nebola posledná, dodáva Ondřej Ládek.

Tomáš Karpel / Universal Music Slovakia