Exkluzívne svety Kataríny Knechtovej

Speváčka a skladateľka Katarína Knechtová vyrazí na exkluzívne turné. Jedna z najvýraznejších slovenských speváčok predstaví svoje autorské skladby v špeciálnych úpravách a hudobnom prevedení tak, ako ste ich doteraz ešte nikdy nepočuli. Na piatich exkluzívnych koncertoch od Bratislavy až po Prešov sa predstaví na originálnom pódiu, ktoré sa aktuálne vyrába v Londýne.

22.11. Trenčín
23.11. Bratislava
26.11. Prešov
27.11. Žilina
28.11. Martin

Musím sa priznať, že tento projekt nosím v hlave už zopár rokov. Myslím si, že teraz nadišiel správny čas, pretože som získala viac skúseností a presnejšiu predstavu, ako to chceme zrealizovať. Tieto koncerty ponesú spoločný názov Svety preto, lebo chcem prepojiť ten svoj hudobný svet so svetmi ľudí, ktorí na koncerty prídu. Koniec koncov, názov nadväzuje aj na môj ostatný album, opisuje Katarína Knechtová.

Už minulý rok sme začali s úpravami piesní spolu s aranžérom, priebežne sme chodili do štúdia a finalizovali vybrané skladby. Koncerty sú postavené na štvorručnej hre na dvoch klavíroch a piesne sú kompletne prearanžované tak, aby vytvárali neopakovateľnú atmosféru, vzbudzovali emócie a v ľuďoch zanechali zážitok, hovorí speváčka.

Na turné sa môžu fanúšikovia tešiť na súhru klavírov, zvukov, ruchov, samplerov. Niektoré zvuky budeme vyrábať aj priamo na pódiu. Zostava hudobníkov bude na pódiu minimalistická, avšak produkčne a technicky to bude veľká výprava. Na toto turné sme si prizvali renomovaného dizajnéra, ktorý nám navrhol špeciálne kulisy a celú scénu, ktorá sa momentálne vyrába v Londýne, prezradila Katka Knechtová

Nora Krchňáková / NK Factory