Vanda podpísala v Argentíne zmluvu s vydavateľstvom

Speváčka Vanda získala v Argentíne status rezidenta a pod hlavičkou tamojšieho labelu Secsy Music vydáva nový singel 7 Lunas. Speváčka tak po takmer dvoch rokoch prichádza s novou skladbou, ktorou symbolicky uzatvára éru albumu Valor. Tá éra trvala 3 roky, bola dlhá, skladba 7 Lunas na ňu nadväzuje, pretože stále zostávam verná elektro-popu, no akoby som zacítila nejakú novú energiu na novú tvorbu, vysvetľuje speváčka.

Text aj hudbu k novinke napísala rodáčka z Nitry spoločne so svojím priateľom Valentinom, ktorý bol hlavný dôvod jej odchodu do Argentíny, kde nedávno získala povolenie na dlhodobý pobyt. Skladba je fikcia, nie je tam nič reálne. Je o dievčati, ktoré ide v noci lesom, stále hlbšie a hlbšie, až príde na magické miesto, začne tancovať, dostane sa akoby do tranzu a v závere sa zmení na les. Inšpirácia prišla ani neviem ako. Začala som si hrať nejaké akordy a zrazu mi napadlo, že chcem písať o niečom magickom a mysterióznom.

Španielsky text novinky z dielne Vandy je veľmi dôležitý, hudba a videoklip ho dotvárajú. Nakrúcalo sa v Buenos Aires, v starej a turisticky vyhľadávanej štvrti mesta s názvom San Telmo. Hudobne sme sa s Vale snažili napodobniť zvuky nočného lesa, takže keď si pozriete video, všetko vás vtiahne do tejto atmosféry. Tím v San Telmo tam našiel starý bytový dom s pavlačami a s množstvom rôznych rastlín, pričom ďalšie sme ešte priniesli, takže to tam vyzeralo ako v botanickej záhrade a v klipe sa zdá, že sme v džungli, opisuje Vanda nakrúcanie, ktoré zabralo kreatívnej partii desať hodín.

Vanda singlom 7 Lunas odštartovala svoju argentínsku hudobnú kariéru. Vychádza totiž pod hlavičkou vydavateľstva Secsy Music so sídlom v Buenos Aires. Rokovali sme s viacerými labelmi, ale tento sa nám pozdával najviac, preto som veľmi rada, že sme sa dohodli na spolupráci. Teším sa o to viac, že je to prvýkrát, čo som pod vydavateľstvom a nebudem si vydávať veci sama. Je to super. Hlavne preto, že tím ľudí okolo mňa sa zväčšuje a to je pre mňa najdôležitejšie, dodáva Vanda, ktorú v najbližších dňoch čakajú vystúpenia pre verejnosť a na rôznych firemných akciách, venovať sa bude aj promu nového singla a najmä príprave koncertného sólo setu.