Vedci objavili nové Svety, Svety Kataríny Knechtovej, je ich jedenásť

Novinka Svety Kataríny Knechtovej je časozbernou zbierkou zážitkov, pocitov a myšlienok a vznikala štyri roky. Producentami albumu sú Randy Gnepa a svetoznámy Christian Eigner zo skupiny Depeche Mode. Fanúšikovia sa môžu tešiť na desať skladieb a jeden bonus, vrátane hitov  FEA, V modlitbách či aktuálny Takí sme.

Svety považujem za svoj najkomplexnejší album. Pracovala som na ňom priebežne. Keď bol čas, keď bola chuť a voľné nahrávacie štúdio. A to sú pre mňa ideálne podmienky. Hlavne z toho dôvodu, že som sa mohla k pesničkám vracať, mať zdravý odstup, nechať niektoré veci vyzrieť, pracovať v kľude bez časového stresu a hlavne k vlastnej spokojnosti, prezradila Katarína Knechtová.

Speváčka je autorkou všetkých piesní a polovice textov. Na textoch sa tiež podieľali Vlado Krausz, Martin Fefe Žúži z Hexu, Silvia Kaščáková, Michal Hrůza a na bonusovej skladbe Sloboda je pierko aj Stanislav Štepka.

Materiálu je vždy viac a pre mňa to nie je jednoduché vyberať a selektovať. Vždy hľadám cestu pre tu danú pieseň, ako ju poňať, s kým ju nahrávať, kto by ju mohol produkovať. Je to dlhý proces a niekedy sa aj nepodarí, takže niekedy pieseň, hoci je rozpracovaná, jednoducho vyhodím, pretože sa so skladbou samotnou, alebo jej realizáciou neviem stotožniť alebo sa mi už po čase nezdá tak dobrá, vysvetľuje proces tvorby Katka Knechtová.

Spolupráca s producentami je vždy na priateľskej báze. Základná vec je, že máme vždy spoločný cieľ a to vypustiť do sveta čo najlepšiu pieseň. Urobiť maximum. S Randym a Adamom Kurucom som spolupracovala ešte na piesni FEA. Po tejto skladbe som sa rozhodla, ktorým smerom hudobné ďalej pôjdem. Album je zvukovo pestrý, pretože sú na ňom rockové piesne, tak trošku aj vplyv 80-tch rokov, elektronika a balady. A dva duety, aktuálny singel s Adamom Ďuricom Takí sme a ďalší s mojim českým kamarátom Michalom Hrůzom, konštatuje speváčka.