Exkluzívnu vinylovú kompiláciu hitov Beáty Dubasovej ozdobí Pierko pravdy

Beáta Dubasová ponúka v týchto dňoch svojim fanúšikom úplne novú pieseň s názvom Pierko pravdy. Nie je žiadnym tajomstvom, že tento rok v máji oslávi speváčka okrúhle životné jubileum a pri tejto príležitosti vyjde v polovici mája vo vydavateľstve Opus jej prvá vinylová kompilácia s názvom Vráť mi tie hviezdy (XII. Najväčších hitov), ktorej predzvesťou je práve tento nový singel.

Skladba Pierko pravdy si začala žiť svoj príbeh ešte počas doby nedávno minulej, keď Beáta šila rúška a jedno z nich darovala aj svojmu priateľovi textárovi Ľubošovi Zemanovi, s ktorým sa pozná ešte zo speváckej súťaže Košický zlatý poklad z roku 1982. Ten jej za odmenu v tom čase k narodeninám napísal  text k piesni, ktorý si speváčka nechala až na túto výročnú udalosť.

Je to krásny, poetický a silný text s posolstvom o životnej pravde. Ako autora hudby sme si spoločne s Ľubošom zvolili môjho kolegu Vaša Patejdla, s ktorým som tiež v minulosti veľmi intenzívne spolupracovala. Je autorom hudby, aj producentom mnohých mojich úspešných platní a hitov ako Sme také aké sme, Dievča z reklamy, Prvý a posledný, Za dverami mojej izby, Muzikantské byty. Som veľmi rada, že sme sa opäť všetci stretli pri tejto našej vzájomnej tvorivej spolupráci a trocha aj symbolicky, po 30tich rokoch od CD Modrý album 1993, spomína Beáta Dubasová.

Nahrávka vznikala v štúdiu Maple Tree Music v PraheVaša Patejdla a gitary nahral Juraj Burian. Milým prekvapením je aj lyric video, ktoré nezištne vytvoril speváčkin skalný fanúšik z Londýna Roman Klištinec.