Experiment Nocadeň

Kapela Nocadeň prichádza s novým letným singlom Žiletky, v ktorom odhaľuje svoju experimentálnu tvár. Výber ďalšieho singla z ostatného albumu Auróra bol pomerne netradičný. Nezvolili si ho bratia Rasťo a Robo Kopinovci, ale voľba padla do rúk režiséra videoklipu Adama Mogyorosiho, ktorý kapele Nocadeň navrhol spoluprácu cez sociálne siete.

Skupina Nocadeň je jednou z mojich obľúbených kapiel a ich tvorbu považujem za nadčasovú a v našich končinách veľmi originálnu a kvalitnú. Preto som sa rozhodol kapelu osloviť s ponukou na vizuál. Na výber mi poslali tri skladby a skladba Žiletky ma ihneď zaujala. Páčilo sa mi, ako je rozdelená na dve časti, tú vokálnu a druhú, ktorá je premostená do inštrumentálnej pasáže pokračujúcej až do konca. Keďže mám radšej tvorbu alternatívnejších videoklipov, či už po vizuálnej alebo obsahovej stránke, tak som tentokrát stavil na koncept zaujímavých a ikonických scén, ktoré spolu tvoria akúsi mozaiku rozprávkového avantgardného sveta, kde sa hlavná postava nachádza vo svete, v ktorom sú ľudia nahradení balónmi. Celý vizuál sa nesie vo vintage duchu, priblížil koncept videoklipu jeho režisér.

Novinka Žiletky na prvé počutie neznie ako typická pieseň z dielne Nocadeň. Žiletky predstavujú našu experimentálnu tvár. Insideri vedia, že sme pomerne odvážni pokiaľ ide o zvuk a ľudia, ktorí nás poznajú iba z rádia, zostanú možno trocha zaskočení. Minimálne podľa môjho hlasu by však mohli identifikovať, že ide stále o Nocadeň. Tentokrát som si urobil také klipové prázdniny, jednak som nevymýšľal námet a ani som si v tom videoklipe nezahral. Adamovi som povedal, že to je moja jediná podmienka, a že si bude musieť poradiť bez našej pomoci. Zobral to ako výzvu a zvládol to veľmi dobre, povedal o singlovej novinke spevák Rasťo Kopina.