Future Nostalgia podľa Dua Lipa

Speváčka Dua Lipa vydala novinku Future Nostalgia. Druhý album jednej z najväčších hviezd súčasnej hudobnej scény patrí k najočakávanejším nahrávkam roku 2020.

V januári 2018 Dua Lipa prepísala históriu britských výročných cien Brit Awards. Získala päť nominácií, čo sa žiadnej speváčke pred ňou nepodarilo. Premenila dve a stala sa Speváčkou roku a Objavom roku. O rok neskôr si v Amerike prišla pre dve sošky Grammy. Celosvetový úspech jej priniesol debutový album obsahujúci hity New Rules, IDGAF a Be The One a taktiež séria hosťovačiek na singloch Calvina Harrisa (One Kiss), Martina Garrixa (Scared To Be Lonely), Seana Paula (No Lies) alebo účinkovanie v projekte Silk City. Dnes je Dua Lipa globálnou celebritou, ktorá určuje nielen hudobné trendy.

Novinku Future Nostalgia predznamenali skladby Don’t Start Now a Physical so zreteľným vplyvom disco hudby a popu osemdesiatych rokov. Robila som rozhovor pre rádio v Las Vegas, spomína Dua Lipa na moment, ktorý bol určujúci pre jej ďalšie hudobné smerovanie. Prechádzala som sa, aby som si vyčistila hlavu a počúvala OutKast a No Doubt a pýtala sa sama seba. Čo je na tých nahrávkach príťažlivé, že sa k nim vraciam? Prečo mi pripadajú, že nezostárli? Ako by som mohla ten nostalgický pocit zo všetkých detských spomienok a inšpirácií premietnuť do niečoho nového a moderného?

Britské médiá považujú album Future Nostalgia za udalosť, album je podľa nich dokonale popový. Ponúka nový pohľad na disco hudbu, definuje nový zvuk pre pop ďalšej dekády. Atraktívne spojenie dvoch svetov zafungovalo už pri prvých singloch. Z oboch sa stali globálne hity a inšpirovali ďalších interpretov ako The Weeknd, Lady GaGa aj Avu Max. V tomto smere je novinka Future Nostalgia určujúca a prelomová.