George Ezra ohlásil nový album, v lete ho predstaví aj v Ostrave

Britský pesničkár George Ezra oznámil vydanie svojho dlho očakávaného druhého štúdiového albumu Staying At Tamara’s, ktorý vyjde 23. marca 2018. Tri roky po vydaní debutového albumu Wanted On Voyage, sa tak obľúbený interpret vracia s kolekciou pesničiek o útekoch, snoch, úzkostiach a láske. Neobvyklý a skvele znejúce nový singel Paradise dáva nahliadnuť, ako nový album bude znieť.

Rovnako ako album Wanted On Voyage, je aj jeho nasledovník Staying At Tamara’s kompletne inšpirovaný, napísaný a stvorený Georgom počas jeho ciest, vrátane čarovného času stráveného na prasacej farme na Isle Of Skye, v bývalej kukuričné ​​kôlni v Kente, prestavenom kravskom prístreší v severnom Walese, aj v barcelonskom prenajatom byte u Tamary, podľa ktorej je celý album pomenovaný. Výsledkom je nahrávka napísaná s ľahkosťou, vetrom vo vlasoch, z ktorej žiari nadšenie a odvaha, ale aj momenty hlbších sebareflexií.

Spevák vysvetľuje, že singel Paradise odštartoval určitú časť jeho života s melódiou, ktorú nemohol dostať z hlavy… O mesiace neskôr som si sadol, aby som napísal pesničku, z ktorej bude cítiť silný pocit, ktorý máme vždy, keď stretneme niekoho nového a prepadneme sa do neho. Často sa tak stretneme s našimi ďalšími pocitmi, ktoré sú nám inak nedostupné, a ktoré nám môžu o sebe dosť prezradiť. Ale s láskou neexistuje žiadna neistota, všetko je tak, ako je a cítime sa ako v raji.

George Ezra je jeden z najlepšie zarábajúcich umelcov poslednej dekády. Jeho debutový album Wanted On Voyage má len vo Veľkej Británii na svojom konte štyri platinové ocenenia, zaradil sa medzi desať najpredávanejších albumov roka 2014 i 2015, dosiahol prvé miesto v oficiálnom UK predajnom rebríčku a strávil v ňom neuveriteľných 122 týždňov. Za rok a pol sa George Ezra stal z virtuálneho neznámeho umelca jedným z najrešpektovanejších pesničkárov poslednej doby, jeho album sa umiestnil vo viac než desiatich krajinách v TOP10, obišiel tri vypredané UK turné, získal nominácie na štyri BRIT Awards, jednu BBC Music Award a Ivor Novello.

Sympatického speváka si v lete môžete naplno vychutnať na festivale Colours Of Ostrava, ktorý sa uskutoční od 18. do 21. júla 2018 v unikátnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic. George na ňom zahrá svoje najväčšie hity, ale tiež pesničky z albumu Staying At Tamara’s, ktorý vychádza v marci ako CD i LP.