George Ezra zaspieva hit o Budapešti na festivale v Ostrave

George Ezra

George Ezra, spevák s nezameniteľným hlasom, ktorý so skladbami Budapest, Listen To The Man, Barcelona alebo Blame It On Me ovládol hitparády viacerých krajín, je ďalším menom budúceho ročníka festivalu Colours Of Ostrava.

George Ezra pripravuje v súčasnosti druhý štúdiový album, ktorého predzvesťou je aktuálny singel Don’t Matter Now. Tešíme sa, že na Colours Of Ostrava predstaví nielen známe, ale aj nové skladby, hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

George Ezra začal svoju hudobnú cestu štýlovo, keď skladbou Budapest vbehol v roku 2013 do európskych hitparád a rádií ako blesk a rok na to s debutovým albumom Wanted On Voyage, ktorý v predajoch dosiahol trikrát na platinové ocenenie, britskú hitparádu dokonca ovládol. Získal štyri nominácie na ceny Brit Awards, BBC Music Award aj Ivor Novello Award. Vypredával koncerty po celej Európe aj v Spojených štátoch, kde sa pripojil k Samovi Smithovi a zažiaril taktiež na festivale Glastonbury. Viem, že nemá zmysel sa brať vážne. Nerozumiem tomu, prečo sa ľudia berú vážne, tvrdí Ezra aj cez svoj raketový úspech. Aktuálny singel Don’t Matter Now je predzvesťou netrpezlivo očakaváneho druhého albumu.

To, že punk stále žije, predvedú na Colours Of Ostrava 2018 britskí Slaves. Dvojica Isaac Holman a Laurie Vincent produkuje na pódiu priamočiary, zúrivo podávaný punk, obohatený o prvky garážového rocku, hardcore a bluesových riffov. Slaves sa objavili v predpovedi BBC Music Sound Of, s debudovým albumom Are You Satisfied? sa vyšplhali do výšin britskej hitparády a tak boli nominovaní na Mercury Prize.

Ďalší ročník festivalu Colours Of Ostrava sa uskutoční od 18. do 21. júla 2018 v unikátnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic. Ďalšími potvrdenými menami sú Ziggy Marley, Aurora a Cigarettes After Sex. Štvordenné vstupenky sú už teraz k dispozícii v e-shope na webových stránkach festivalu.