Gitana v novom klipe s úspešným futbalistom

Temperamentná speváčka Gitana predstavuje nový singel Ahora. Pozitívna pieseň v preklade znamená Teraz. Text aj hudbu si napísala sama speváčka a nahrala ju v spolupráci s Pupporecords. K skladbe vznikol aj farebný klip, inšpirovaný baletom, jogou a športom capoeira.

Pesničku som  naspievala krátko po dokončení albumu Kolora, zostala však v zásuvke. Testovať som ju začala až neskôr. Melódia mi evokovala vždy pozitívnu náladu a rytmus bol plný energie a tak sa zrodil text, ktorý je takou pozitívnou mantrou. Spievaj si ju a tvoje podvedomie ťa povedie na správnu cestu. Tu a teraz. Každý má tú svoju cestu, dostaneme sa na ňu hneď, ako si to uvedomíme. Urobiť krok navyše je iba na nás – ty si víťaz, ak zvíťazíš sám nad sebou, vyznala sa krásna Gitana.

Klip je krátkym príbehom malej baleríny, ktorá napriek neúspechom a ťažkostiam v kolektíve zvíťazí sama nad sebou a vyrastie do úspešnej primabaleríny. Športy ako capoeira či moja obľúbená joga sú súčasťou  pozitívnej energie, cez ktorú sa dostaneme do cieľa. Réžiu a scenár sme tvorili spoločne s mojim manažérom Eduardom Čonkom. Ženská ruka bola tiež potrebná a počas dvoch dní nakrúcania bola pri réžii aj Danka Vysoká, vysvetľuje Gitana.

Klip sa nakrúcal v rodnom meste Gitany v Bratislave, konkrétne v Petržalke a na nábreží Dunaja. V klipe si zahral aj futbalista Nathan Christián Dzába.

Nathan bol úplná náhoda. Stretli sme sa v zahraničí pri nákupoch, pri ktorých  si väčšinou spievam. Započula som jeho rozhovor s kamarátom, hovoril po slovensky, čo ma prekvapilo. Bol veľmi sympatický a pozitívne naladený. Spontánne som ho oslovila a ponúkla mu účinkovanie v klipe. Vôbec som nemala potuchy o jeho športových úspechoch, prezradila Gitana.