Daniel Landa originálne a svojsky reflektuje na súčasnosť

Daniel Landa vydal nový song Ukolébavka po dvoch rokoch, čo je predpoklad, že vyjde aj nový album. Táto pieseň vyjadruje môj pocit zo súčasnej doby a smeru, kam mierime. Alebo vlastne, kde už pomaly sme. Je to varovanie a ostáva už na každom, ako s tým naloží, komentuje spevák posolstvo obsiahnuté v skladbe.

Pieseň zložil a zaranžoval s Tomy Krylom (gitary), Markom Žežulkom (bicie), Martinom Ivanom (basgitara), Jiřím Vopavom (husle) a Ondřejom Klímkom (flauty, saxofón a dychový syntetizátor). Za klávesy si sadol spevák sám. V piesni ho doprevádza detský zbor Coro Piccolo pod vedením Jany Galíkovej. O nahrávku, mix a mastering sa postaral Jan Zázvůrek.

Daniel Landa je rockový spevák, skladateľ, textár, scenárista, producent, herec, boxer, automobilový pretekár a mentálny kouč. Svoju hudobnú dráhu začal v skupine Orlík, ktorá sa po vydaní svojho druhého albumu rozišla a Daniel Landa od tej doby vystupuje ako sólový umelec. Na svojom konte má veľa ocenení v anketách popularity a Zlatých, Platinových a Multiplatinových platní. Ako muzikálový autor debutoval s Krysařom, jeho zatiaľ posledným muzikálom je Klíč králů. Ako herec sa objavil vo výrazných úlohách filmov Černí baroni a Proč? Jeho poslednou filmovou postavou bol Alex v jeho filme Tacho a v televízii postava Emanuela Moravca v diele Den po Mnichovu z TV série České století.