Majka Spirita očarila Frederika

Ešte v decembri minulého roka sa objavil videoklip k piesni Petrus. Interpretmi sú Majk Spirit & Frederika. Novinka vytvorená producentom a multiinštrumentalistom Eugenom Botošom predstavuje aj doteraz neobjavenú speváčku zo Stropkova.

Skladbu najviac vystihuje spojenie lásky k druhému. Každý z nás si pod touto myšlienkou môže nájsť to svoje. Môže to byť úcta k ľudom, k svojej rodine, či k čomukoľvek na čom nám záleží. Majk svojím textom poukázal na lásku k manželke, čo mňa na tomto songu baví najviac. V mojej časti spievam o tom, že niekedy si neuvedomujeme, čo všetko máme vo svojich rukách a čo všetko vlastníme. Že občas zablúdime a strácame sa. Pritom to šťastie a láska je naokolo a v nás, vysvetlila speváčka Frederika.

Keď Eugen Botoš začal písať nové skladby na jeho pripravovaný album s umelcami zo Slovenska a Česka, tak medzi prvými skladbami mal práve skladbu Petrus. Frederike som ho púšťal ako prvej a jej sa demo veľmi páčilo. Neváhal som ani sekundu a skladbu som jej ponúkol. Adiss presne vystihol atmosféru hudby po textovej stránke dokonale a hotový náčrt skladby som poslal Majkovi Spiritovi. Ten mi po vypočutí hneď napísal, že ide do toho a veľmi sa teší, hovorí Eugen Botoš.

Frederika Jobková (6. júl 1996, Stropkov) je začínajúca speváčka, ktorá bola k umeniu a spevu vedená od malička. Svoj talent preukazovala na viacerých súťažiach. Po absolvovaní košického konzervatória sa začala venovať móde a založeniu vlastnej firmy. Po čase sa však vrátila k spevu. Je to skvelý človek s veľkým srdiečkom a veľkou túžbou vrátiť sa opäť k hudbe, umeniu. Som presvedčený, že jej prejav osloví väčšinu ľudí, povedal o speváčke Eugen Botoš a dodal, že už začali pracovať na jej debutovom albume.