Gogol Bordello na tohtoročnom TopFeste

TopFest pokračuje v odkrývaní tohtoročného programu a prostredníctvom nečakaných hudobných prekvapení naďalej potvrdzuje prerod z rockového na multižánrové podujatie. Po menách ako Bastille, Skindred či Karel Gott pribúda do programu multietnická rómska punková hudobná smršť Gogol Bordello, ktorá na Slovensko pricestuje až z New Yorku.

Gogol Bordello je 8-členná rómska formácia, ktorej tvorba je najčastejšie škatuľkovaná ako gypsy punk. Hoci je skupina pôvodom z New Yorku, jej členovia sú pestrou zmesou imigrantov z východnej Európy. Obľúbený multi-etnický projekt je inšpirovaný rómskou kultúrou a známy svojimi búrlivými koncertmi. Pre skladby Gogol Bordello sú charakteristické harmonika a husle v kombinácii s bicími, elektrickými gitarami a so žánrovou prímesou punku, dub stepu a kabaretu.

Headlinerom formácie je charizmatický ukrajinský emigrant Eugene Hütz, známy tiež z filmovej snímky Everything Is Illuminated či z dokumentu o punkovej scéne v New Yorku Kill Your Idols.

Sila emócií, ktoré dokáže Gogol Bordello preniesť na divákov, je strhujúca. V line-upe TopFestu budú jedným z najneprehliadnuteľnejších zjavov,“ hovorí organizátor Dušan Drobný na margo netradičnej kombinácie rómskej kultúry a punkovej hudby v programe TopFestu.

Skupina je na scéne od roku 1999 a na konte má päticu štúdiových albumov Voi-La Intruder (1999), Multi Kontra Culti vs. Irony (2002), Gypsy Punks: Underdog World Strike (2005), Super Taranta! (2007) a Trans-Continental Hustle (2010). Jednou z prelomových skladieb Gogol Bordello je singel Start Wearing Purple, vďaka ktorému kapela prenikla na britskú scénu.

Kapela má za sebou i spoluprácu s Madonnou, kedy 7. júla 2007 počas koncertu Live Earth spoločne odohrali pieseň La Isla Bonita. Gogol Bordello sa s veľkým úspechom objavili niekoľkokrát aj na Slovensku.

Do line-upu TopFestu v týchto dňoch pribúdajú i ďalšie mená – tentokrát zástupcovia domácej, slovenskej i českej hudobnej scény. Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenie skupiny Horkýže Slíže, aj na koncert legendy československého hard rocku a heavy metalu, českú formáciu Citron.

Festival TopFest 2017 sa uskutoční v dňoch 30. júna – 1. júla na piešťanskom letisku. Predpredaj permanentiek v sieti Ticketportal a u ďalších predajcov za zvýhodnenú cenu 50€.