Gott naspieval s Magálovou duet k rozprávke

Karel Gott naspieval spoločne s Kamilou Magálovou duet k rozprávke Keď draka bolí hlava. Československá rozprávka pre celú rodinu vzniká na základe novej rovnomennej detskej knihy, ktorá je písaná česky aj slovensky. Rozprávanie draka Čmoudíka ožíva v rozprávkovej knižke autorov Petra Šišku a Dušana Rapoša, ktorí symbolicky spojili slovenských a českých čitateľov. Jedna dračia hlava totiž rozpráva česky a druhá slovensky.

Zaujímavosťou je, že k rozprávke, ktorú sa producent Petr Šiška spoločne s režisérom Dušanom Rapošom rozhodli sfilmovať, vzniknú piesne, ktoré zaspievajú veľké osobnosti českej a slovenský hudobnej scény. Prvú a zároveň titulnú pieseň s názvom Keď draka bolí hlava naspievali Karel Gott s dcérou Charlotte Ellou. Ako ďalšie vznikli Vianočné pieseň a zamilovaný duet s názvom Moja dlaň je v tvojej dlani. Duet naspievali Martin Harich a Zuzana Žáková.

A napokon sa v štúdiu stretli Karel Gott a Kamila Magálová, aby nahrali záverečnú pieseň s názvom Láska je náš drahokam.

Oslovili ma producent Petr Šiška a režisér Dušan Rapoš, či by som pre ich novú československú rozprávku naspieval titulnú a záverečnú pieseň. Vzhľadom k tomu, že mám klasické rozprávky veľmi rád a mám rád deti, s radosťou som ponuku prijal, pretože táto rozprávka je skvelá. Titulnú pieseň sme s dcérkou Charlottkou naspievali už skôr a teraz sme s vynikajúcou slovenskou herečkou Kamilou Magálovou natočili záverečnú pieseň. Zložil ju Michal David a otextoval Petr Šiška a je o celoživotnej láske a rešpekte, hovorí Karel Gott.

Kamila Magálová sa v rozprávke predstaví nielen ako interpretka záverečnej piesne, ale si v nej i zahrá – po prvý raz vo svojej hereckej kariére si strihne úlohu babičky.

S Dušanom Rapošom som v minulosti spolupracovala na vynikajúcej rozprávke Falošný princ, ktorej scenár napísal jeden z najlepších československých scenáristov Jaroslav Dietl. Takže keď prišla opäť ponuka a prečítala som si skvelý scenár, texty piesní a počula som fantastickú hudbu, ktorú pre rozprávku skladajú naozajstné osobnosti ako Michal David, Vašo Patejdl alebo Lešek Wronka, či Igor Timko neváhala som. A navyše je to pre mňa prvýkrát, kedy si zahrám babičku. V skutočnosti už mám päť vnúčat, takže to celé skvelé zapadá. Navyše som veľmi rada, že som si mohla zaspievať s Karlom Gottom. Teším sa na spoluprácu a na natáčanie budúci rok, nadchýňa sa vynikajúca Kamila Magálová.

A tu je aspoň malá ukážka z tohto sympatického projektu: Barborka s Tomášom trávia prázdniny u babičky a deda v kováčskej dielni pod Dračou skalou. Raz, keď sa deti chystajú prespať v jaskyni spolu s dráčikom, objavia na stene jaskyne mapu a Čmoudík, ktorého jedna hlava rozpráva česky a druhá slovensky, začína rozprávať napínavý príbeh o vzniku kráľovstva Draka, veľkej láske princeznej Adelky a princa Janka, o večnej kliatbe a strašnom Drakovi, o zlom škriatkovi Blivajzovi, ale aj o stratenom dračom vajci. Zaujíma vás, kedy draci tancujú hip hop, ako sa slávia Vianoce v dračej jaskyni, akú kúzelnú moc má sto rokov neumývaný dračí zub a hlavne, prečo draka bolí hlava?