Hana Zagorová vydá na jeseň nový album

Hana Zagorová (Autor foto: Martin Kubica / Zdroj foto: Supraphon)

V týchto dňoch vzniká v štúdiu Dana Hádla nový album Hany Zagorovej, ktorý vyjde na konci septembra vo vydavateľstve Supraphon. Na novinke budú predovšetkým domáce pesničky mladých autorov, niektorí s Hanou Zagorovou už spolupracovali na predchádzajúcom, zlatou platňou ocenenom albume O Lásce, ktorý vyšiel v roku 2016.

Potešilo ma, že mi pesničky napísali autori, ktorí sami aj spievajú. To nebýva až také obvyklé. Napríklad Marek Ztracený mi napísal dve krásne pesničky a podľa jednej z nich sa asi bude volať celý album. Dve pesničky zložila Radůza, jednu krajšiu než druhú, prispeli i Xindl X, Martin Chodúr, Kubo Kubín alebo Hynek Toman zo skupiny Support Lesbiens. A tiež Jiří Březík, ktorý už pre mňa napísal poslucháčmi stále žiadané hity ako Je naprosto nezbytné, Za každou chvíli s tebou platím alebo Navěky zůstane čas. Jirka pre mňa píše nielen krásne pesničky, ale vystupuje so mnou aj na mojich koncertoch ako zborista a gitarista, uviedla Hana Zagorová.

Legendárna česká speváčka tento rok poteší svojich fanúšikov hneď niekoľkými vystúpeniami na letných scénach a festivaloch.

Letné koncerty Hany Zagorovej s Boom!Bandom Jiřího Dvořáka
06.07. České Budějovice, Letní scéna
07.07. Vysočina Fest, Amfiteátr Jihlava
24.08. Praha, Vyšehrad – Letní scéna
25.08. Protivín, Letní scéna