Malý, ale bude!

Kultový festival Žákovic Open sa bude konať aj tento rok. Organizátori sa rozhodli usporiadať menšiu verziu festivalu, ktorá splní aktuálne opatrenia. Malý Žákovic sa na fanúšikov teší 30. a 31. júla 2021. V Trenčianskych Bohuslaviciach vystúpia domáci headlineri HEX, obľúbenci Para, Polemic, Le Payaco a skupiny Vrbovskí Víťazi, Žena z lesoparku, Bad Karma Boy, Saténové ruky, Cpt. Slice, Parketový lev, Trolejboys, Genuine Jack a Box. V predaji je len tisíc vstupeniek.

Veľmi nás potešila túžba našich fanúšikov po festivale v akejkoľvek forme. Priaznivci nám písali už od začiatku roka a keď sme oznámili, že sa festival bude konať, prišlo veľa radostných a povzbudivých reakcií. Tešíme, že sa nám opäť podarilo vytvoriť zaujímavý line-up a že si každý príde na svoje, vysvetľuje organizátor festivalu Tomáš Yxo Dohňanský a pokračuje: Mysleli sme najmä na to, aby sme do Trenčianskych Bohuslavíc dostali obľúbencov nášho festivalu a priniesli aj nové tváre. A samozrejme, aby sa aj pri obmedzenej kapacite naplnilo to, čo máme radi. A to je stretnutie ľudí dobrej vôle, ktorí milujú slovenskú hudbu.

Tento rok obľúbené podujatie otvára tretiu dekádu existencie. Na festivale sa fanúšikovia slovenskej hudby stretnú už 21 raz. Chýbať nebude ani exkluzívny detský program: Braňo Jobus bude rozprávať a spievať o svojich rozprávkových knižkách, tak ako to dokáže len on, uzatvára Tomáš Yxo Dohňanský.