Hans Zimmer sa v roku 2021 vráti do pražskej O2 arény

Po svetovom turné, ktoré do arén, štadiónov a open air priestorov celého sveta prilákalo cez milión fanúšikov, sa Hans Zimmer, hudobný skladateľ ocenený Oscarom, cenami Grammy a Zlatými glóbusmi, vráti v roku 2021 na pódiá v rámci novo oznámeného európskeho turné. Hans Zimmer, ku ktorému sa pripojí živá kapela, orchester a spevácky zbor, uvedie ako skladby z obľúbených filmov vrátane Levieho kráľa a Interstellar, tak aj z novších snímok Dunkerque alebo X-Men: Dark Phoenix. Okrem toho Zimmer predvedie skladby z filmov Posledný samuraj a Slzy slnka. V pražskej O2 aréne vystúpi 13. februára 2021.

Hans Zimmer vytvoril najznámejšie a najvplyvnejšie filmové partitúry našej doby. Skladateľ, ktorý v roku 2018 získal už 11. nomináciu na Oscara za hudbu k filmu Dunkerque režiséra Christophera Nolana, znovu objavil formát živého hudobného filmového sprievodu. Publikum môže očakávať ďalšie bohaté predstavenie s takmer 100 hudobníkmi vystupujúcimi na pódiu vedľa samotného Hansa Zimmera.

Zimmerova predchádzajúca show Hans Zimmer Live (2014-2019), prekvapila divákov i kritikov. Namiesto maestra alebo premietaných filmových scén sa Hans Zimmer dostal do centra pozornosti predovšetkým ako hudobník a sám hosťoval vedľa orchestra, speváckeho zboru a kapely, čo poslucháčom umožnilo úplne sa ponoriť do nimi milovaných filmových soundtrackov.

V rámci turné Hans Zimmer Live – Europe Tour 2021 sa populárny filmový skladateľ na základe obrovské dopytu vráti naživo na koncertné pódiá. Nemecký skladateľ sa rozhodol začať svoje nové turné v roku 2021 v Berlíne, druhou zastávkou bude práve pražská O2 aréna.

Hans Zimmer vytvoril viac ako 200 projektov, ktoré po celom svete dohromady zarobili viac ako 28 miliárd dolárov. V poslednej dobe Zimmer prispel k novému spracovaniu Disneyho Levieho kráľa, ktorý zarobil vyše 1,6 miliardy dolárov a tým prekonal rad doterajších rekordov. V nadchádzajúcom období bude Zimmer skladať hudbu pre Wonder Woman 1984, ktorá vyjde vo Warner Brothers 5. júna 2020 a pre Top Gun Maverick, vysoko očakávané pokračovanie Top Gun, ktoré vyjde v júni 2020 v spoločnosti Paramount. Zimmer získal Oskara, dva Zlaté glóbusy, tri ceny Grammy, cenu American Music Award a cenu Tony Award. Medzi pozoruhodné Zimmerove partitúry patrí hudba k filmom Gladiátor, Tenká červená čiara, Lepšie to už nebude, Rain Man, trilógiu Temný rytier, Počiatok, Thelma & Louisa, Čierny jastrab zostrelený, Posledný samuraj a Dunkerque. Nedávno Zimmer dokončil veľmi úspešné koncertné zastávky turné Hans Zimmer Live po Ázii a Austrálii a naďalej koncertuje po celom svete.