Barbora Švidraňová si v novom klipe zahrala aj so synom

Barbora Švidraňová prichádza s prvou popovou skladbou v svojej speváckej kariére. Speváčka, herečka a skladateľka venuje pieseň Príď domov všetkým párom, milencom, kamarátom a rodinným príbuzným, ktorí žijú život na diaľku, veľa cestujú, a teda nemôžu byť spolu. Skladba vznikla v spolupráci s Barboriným bratom Šimonom Swibidie Švidraňom, ktorý je hlavným hudobným producentom a aranžérom skladby. K piesni Príď domov nakrútila Barbora emotívny videoklip, v ktorom účinkuje jej syn Gabriel. Zábery v štúdiu vznikli ešte v ôsmom mesiaci tehotenstva a v klipe si zahral dokonca aj Barborin pes Oliver.

Vždy som mala v hlave veľa hudobných nápadov a tým, že som herečka a performerka, tak inklinujem aj k popovej hudbe. Vďaka tehotenstvu a materskej dovolenke a vďaka času, ktorý som teraz strávila mimo pódia, som mala možnosť porozmýšľať, akým smerom sa chcem ďalej uberať. Členom našej kapely BFB sa rozbehol projekt druhej kapely progresívneho jazz-punkoveho tria Darkness Positive, tak ja si idem tiež po svojej sólovej osi. Píšem si vlastné texty, aj hudobné námety, a spolupracujem hlavne s mojim bratom, hovorí o novej etape tvorby sympatická speváčka.

Rada by som na hudobnú scénu priniesla samu seba, nielen ako interpretku, ale aj ako autorku vlastných skladieb. Pieseň Príď domov chcem venovať všetkým párom, milencom, kamarátom a rodinným príbuzným, ktorí žijú život na diaľku, veľa cestujú, a teda nemôžu byť spolu. A samozrejme si veľmi chýbajú. Napriek všetkým komplikáciám sa snažia žiť v tolerancii, láske, pochopení a snažia sa byť čo najčastejšie spolu. Je to priblíženie nás umelcov, muzikantov, ktorí sú stále na cestách, ktorí hrajú muziku z lásky pre ľudí v publiku, častokrát na úkor tej svojej lásky, ktorá ich čaká doma. Paradoxne skladba nie je smutná, ani príliš romantická, zakomponovali sme tam jemne prvky funky, pretože to mi je veľmi blízke, prezradila Barbora Švidraňová.

Skladba dostala emotívnu filmovú podobu. Vo videoklipe si zahral Barborin, vtedy 3-mesačný syn Gabriel. Barborinho partnera stvárnil mladý talentovaný herec Michal Koleják, ktorý pôsobí v Mestskom divadle v Žiline. Produkciu klipu, námet aj celkový vizuál klipu má na konte samotná speváčka.

Klip sa nakrúcal perfektne, bola som prekvapená, ako to malý zvládol. Časový harmonogram sme presne prispôsobili jemu, keď bolo treba kŕmiť, tak sme nakrúcali kŕmenie, keď sa chcel hrať, tak sme točili hranie a keď chcel spinkať, tak sme zatemnili priestor a točili sme noc. Stihli sme to s ním za necelé štyri hodiny a potom sme nakrúcali scény bez malého, uzatvára Barbora.