Prekvapenie menom Mathieu Matissyah

Francúz Mathieu Matissyah odišiel z rodnej krajiny s cieľom cestovať a následne sa rozhodol usadiť na Slovensku. Hudba ho priťahovala od detstva a teraz prichádza s projektom, ktorý kombinuje francúzštinu a angličtinu. Talentovaný spevák a skladateľ predstavuje popovú baladu In My Veins, ktorá sa vyznačuje zmyslom pre poéziu.

Hlavnou inšpiráciou tejto piesne je žena. Písal som ju v niekoľkých fázach, najskôr vo francúzštine, potom v angličtine, aby som našiel poetický význam, ktorý by sa mi páčil. In My Veins sa zrodil z listového vzťahu s jednou ženou a ako v každom literárnom milostnom vzťahu, city ostali ukryté za slovami. Táto pieseň je symbolom tohto stretnutia, zdieľania, ale tiež čistoty a krásy hlbokého citu, ktorý je odteraz večný, vysvetľuje skladateľský proces Mathieu Matissyah.

Klip má dve časti. Prvá časť so ženou, ako spomienkové selfie video páru z ich ciest, druhá časť s rukami ženy na mojej tvári. Nie je však jasné, či sú to ruky tej istej ženy, alebo ruky inej ženy, ktorá ma chce vtiahnuť naspäť do reality. Video sa premieta v mojej tvári, a to je výbornou metaforou toho, že spomienky neviem vymazať z mojej mysle. Pri nakrúcaní sme potrebovali zamračené počasie a na víkend hlásili dážď a chlad. Nakoniec však bolo veľmi slnečno a teplo, ale my sme museli mať oblečené zimné kabáty, hovorí s úsmevom Mathieu Matissyah.