Hanu Zagorovú zaviedol nový videoklip do liečebne pre workoholikov

Hana Zagorová (Autor foto: Anna Kovačič / Zdroj foto: Supraphon)

Stálica českej populárnej hudby Hana Zagorová vydala minulý rok na jeseň vo vydavateľstve Supraphon novinkový album, ktorý nazvala podľa pesničky speváka a skladateľa Mareka Ztraceného, Já nemám strach. Pieseň je úsmevnou reakciou na trend dnešnej doby, ktorý vytvára obrovský tlak, aby sme všetko stíhali na sto percent a zároveň stále vyzerali a cítili sa mlado. K titulnému a rovnomennému singlu vydala Hana Zagorová aj oficiálny videoklip.

Na scenári k videoklipu, ktorý si v nečakanom kontexte pohráva s textom piesne, spolupracovala Hana Zagorová s producentom Lubošom Křížom. Režisér Ondřej Urbanec a kameraman Anton Evdoshenko v produkcii Karla Vaňka z Manaworld Creative priviedli speváčku do liečebného zariadenia, kde sa zúčastňuje skupinových terapií pod vedením Ondřeja Sokola. Do prostredia, pripomínajúceho film Miloša Formana Prelet nad kukučím hniezdom, vnáša speváčka v úlohe pacientky prekvapujúci optimizmus a nákazlivú radosť zo života.

Je to celé virtuálna predstava akéhosi sanatória pre workoholikov a zajatie vlastnými nahrávkami v domácom kine, ktorá ma prenasleduje pred nahrávaním pesničky v štúdiu skôr, ako zložím virtuálne okuliare, opísala v skratke videoklip speváčka. Spolu s ňou a s hercom Ondřejom Sokolom sa v epizódnych úlohách objavuje napríklad herečka Sara Sandeva či celá hudobná skupina Boom! Band na čele s kapelníkom Jiřím Dvořákom.