Hex sa vracia ku koreňom

VZHĽADOM NA AKTUÁLNU SITUÁCIU
SA KLUBOVÉ TURNÉ KAPELY HEX
PRESÚVA NA JESEŇ
A ODŠTARTUJE V POLOVICI OKTÓBRA

Skupina Hex mieri do klubov. Chalani z kultovej kapely sa rozhodli vrátiť ku koreňom a byť k fanúšikom bližšie. Na jar sa vyberú na klubové turné naprieč celým Slovenskom. Chuťovky v podaní Fefeho, Yxa, ŠarkanaTybykeho zaznejú na Back To The Clubs Tour. Playlist koncertu budú môcť ovplyvniť samotní fanúšikovia na sociálnych sieťach. Chalani chcú osloviť aj miestne kapely na pozíciu špeciálneho hosťa. Turné sa uskutoční od 16. do 25. apríla 2020Piešťanoch (16. apríl), Bratislave (17. apríl), Malackách (18. apríl), Prešove (23. apríl), Martine (24. apríl) a v Trenčíne (25. apríl).

Celý nápad vznikol na našom výročnom turné, kedy sme odohrali nádherné koncerty, na ktorých sa objavilo veľa našich kamarátov, hudobníkov. Keďže hranie naživo milujeme, tak nás napadlo, že si ešte pred hlavnou sezónou, čiže pred letom, zahráme zopár klubových koncertov, konštatuje Tomáš Yxo Dohňanský.

Dôvodov na klubové turné bolo viac. Nikdy sme v našej tvorbe úplne neopustili vody alternatívy, z ktorej sme vzišli. Ďalším dôvodom je ten, že máme radi atmosféru klubového hrania, kde je kapela bližšie k ľudom. Priamy kontakt s publikom je na nezaplatenie. Po smutných udalostiach máme pocit, že sa chceme vrátiť ku koreňom, tam odkiaľ sme vyrástli a otestovať, ako funguje naša nová zostava na klubovej pôde, vysvetľuje Martin Fefe Žúži.

Na šiestich koncertoch naprieč celým Slovenskom kapela zahrá skladby zo všetkých albumov a aj songy, ktoré už dávno naživo nezazneli. Nebudú chýbať ani cover verzie.

Na rozdiel od festivalových koncertov, budú tie klubové určite dlhšie. Vznikne tak priestor aj na pesničky, ktoré bežne na našich koncertoch neznejú. Určite siahneme po staršej tvorbe. A keďže máme radi muziku a tiež máme svoje vzory, zahráme určite zopár coverov, Fanúšikovia v klube sú priamo na dosah ruky. Medzi pesničkami môžeme s nimi bezprostredne komunikovať. Prípadne priamo ich zapojiť do diania na pódiu. Počujeme, čo po nás chcú, čo sa im páči. Môžeme okamžite reagovať na atmosféru, teší sa Martin Fefe Žúži.

V príprave na koncerty zapojíme cez naše sociálne siete aj fanúšikov, ktorí budú rozhodovať o tom, čo nakoniec zahráme. Keďže máme na konte 9 radových albumov a kopec kompilácií, tak sa tých pesničiek nazbieralo naozaj veľmi veľa. Ideme seba a hlavne všetkých, ktorí na koncerty prídu, dobre zabaviť. Spolu sa nám hrá výborne a veríme, že radosť prinesieme aj do šiestich slovenských klubov. Budeme radi, ak naše koncerty navštívia aj ľudia, ktorí nás počúvali na začiatku našej kariéry a tak si pripomenú svoju mladosť. Sľubujeme im parádnu jazdu, na ktorú určite nezabudnú, plánuje Yxo.