Hex vyráža na výnimočné turné, aj s novým singlom

Foto: Braňo Šimončík

Hex rozpráva a Gordulič spieva. Skvelá kombinácia hitov skupiny Hex a humorných historiek v podaní Silných rečí Jána Gorduliča. Tak bude vyzerať turné kultovej skupiny, na ktorom predstaví nový album s názvom Tebe. Hex feat. Silné reči Tour štartuje 5. apríla v Prešove a končí sa 19. apríla v Bratislave.

Janovi sme otvorili náš foto a video archív, ktorý sme ešte nikdy nikomu neukázali. Bude to naozaj kopec humoru na tému Hex. Jano je v hovorenom slove majster a turné by mohlo mať kľudne podtitul „všetko, čo ste o Hrx-e nevedeli. Fotky a videá, ktoré sme si po rokoch pozerali, nás neskutočne zabavili a veríme, že zabavia aj našich fanúšikov, opisuje turné basgitarista Tomáš Yxo Dohňanský.

Na Hex-e som vyrastal. Jednu z prvých vecí, čo som počul, bola Maťo a Linda a tá ma trafila presne v tých časoch, keď som sa trápil kvôli babenkám. Skamarátili sme sa trochu viac počas majálesov, ktoré už niekoľko rokov moderujem a chalani tam hrávajú. Máme za sebou prvú fázu – oťukali sme sa a ja teraz vymýšľam svoj standup. Dal som im úlohu nachystať jedno pesničkové prekvapenie pre ľudí. Vraj ma naučia hrať aj na gitaru. Teda aspoň štyri akordy, aby som nejakú ich najľahšiu pesničku aspoň vizuálne zvládol, plánuje Ján Gordulič.

Na turné odznejú skladby z nového albumu Ľahký song a Nezaspím. Kapela zahrá aj piesne Dievčatá, Srdce, Tak aspoň chvíľu skús a skladbu Oteckovia, ktorú chalani nahrali pre úspešný seriál. A nebudú chýbať ani staršie veci, ako Madelaine, Vetroň, Nikdy nebolo lepšie, V piatok podvečer či Keď sme sami. Niektoré staršie skladby dostanú jemne nový šat.

Skupina fanúšikov zároveň prekvapila videoklipom k titulnejskladbe seriálu Oteckovia. Skladba s rovnakým názvom je dielom autorskej dvojice Peter Dudák a Martin Žúži. Klip nakrútili priamo v televíznych štúdiách a okrem Ďuďa, Yxa, Fefeho a Tybykeho v ňom účinkujú herci a deti zo seriálu, samozrejme spolu so svojim oteckami Filipom Tůmom, Braňom Deákom, Vladom Kobielskym a Marekom Fašiangom.

Hex feat. Silné reči Tour
05.4. Prešov – PKO
06.4. Košice – Spoločenský Pavilón
07.4. Poprad – Aqua City
11.4. Nitra – Nájomná Jednotka 210
12.4. Trenčín – Piano Club
13.4. Žilina – Dom Odborov
17.4. Levice – Športová Hala
19.4. Bratislava – MMC