Hľadá samú seba

Najmladšia z rodu Kaprálikovcov napreduje v svojej speváckej kariére. Martina Kapráliková predstavuje novú, v poradí štvrtú autorskú pieseň s názvom Tvár. Speváčka je zároveň autorkou hudby aj textu, hudobné aranžmány a produkciu mal na starosti Adam Hudec. Do klipu si pozvala manželku herca Dávida Hartla, tanečníčku Martinu Hartl, ktorá stvárnila jej zlé ja.

Tvár je o nájdení samých seba, o tom, že aj keď občas máme zlé myšlienky alebo sa kvôli niečomu trápime, nemusíme sa tomu poddať a utápať sa v tom, záleží len na nás či tomu prepadneme alebo sa proti tomu postavíme. Pieseň som napísala hlavne preto, lebo vždy, keď som sa nad niečím nevedela rozhodnúť a hádala som sa sama so sebou, vždy som sa v sebe strašne zamotala a mala som taký zvláštny pocit, že už vlastne sama sebe prestávam rozumieť. Touto piesňou som chcela ukázať, že je normálne mať občas spor sám so sebou. Aj keď niekedy máme v živote ťažšie chvíle, je len na nás ako veľmi si ich k sebe pripustíme, prezradila Martina Kapráliková.

Už keď som sedela za klavírom a skladala pieseň, vravela som si, že bude v niečom úplne iná ako ostatné. Text sa dá pochopiť viacerými spôsobmi a rozoberá rôzne témy a tak sme dlho rozmýšľali, ako to hudobne uchopíme. Som viac akustický typ človeka a v živote vyhľadávam najmä jednoduché piesne, ktoré sa skladajú z jedného-dvoch živých hudobných nástrojov. Teraz sa mi však žiadalo niečo iné. Niečo, čo celú tú pieseň zadefinuje úplne iným spôsobom. A tak sme siahli po modernom, viac-menej elektro zvuku, ktorý je v piesni dominantný. Napriek tomu, že som musela vyjsť zo svojej komfortnej zóny, som spokojná a myslím si, že to tej piesni dodalo špecifickú atmosféru, opisuje proces tvorby Martina Kapráliková.

S Hartlovcami sa kamarátime, takže keď som hľadala tanečníčku, hneď som vedela, že to bude Maťka. Som rada, že do toho so mnou išla. Pred nakrúcaním sme sa párkrát stretli a vytvárali sme choreografie. Celý klip je postavený na tom, že aj keď máme v sebe nejakú smutnú alebo temnú stránku, nemusíme sa jej poddať a môžeme s ňou bojovať. To moje zlé ja v klipe stvárňuje práve Maťka. Nakrúcalo sa nám skvelo a veľa sme sa nasmiali. Napríklad, keď sme točili scénu, kde sme boli oproti sebe a medzi nami bola čierna plachta. Tú čiernu plachtu dole držali môj brat s tatinom, ktorí museli ležať na zemi v krkolomnej polohe, aby ich nebolo vidno v zábere. Keď som vtedy s vážnou tvárou spievala a náhodou som sa pozrela dole, začala som sa strašne smiať, pretože pohľad na nich dvoch ako ležia schúlení na zemi bol naozaj vtipný, pridáva speváčka pikošky z nakrúcania videoklipu.

Speváčka od začiatku roka poriadne zarezáva. V marci bude mať premiéru v predstavení Oliver Twist v Divadle Nová scéna. V tomto predstavení pod režijnou taktovkou Jozefa Bednárika, presne v jej veku, začínala aj jej mama.

Nora Krchňáková / NK Factory