Titulnú pieseň k filmu Backstage nahral Ben Cristovao s Máriou Čírovou

Ben Cristovao vytvoril s producentmi The Glowsticks titulnú skladbu k novému tanečnému filmu Backstage. Pieseň má názov Padám. V tanečnom filme, ktorý príde do slovenských kín už 15. marca, má Ben rolu porotcu talentovej súťaže. Zhodou okolností prišla táto ponuka tesne predtým, ako sa stal jedným z porotcov tohtoročnej Česko Slovenskej SuperStar.

V samotnej skladbe Padám skvele funguje prepojenie češtiny a slovenčiny, to odráža samotné dianie filmu, ktorý sa tiež odohráva na Slovensku a v Čechách. Nápad osloviť Máriu na feat. bol spontánny. Sledujem jej tvorbu a myslím, že skladbe dodala skvelú ženskosť a náboj. Song sme s Máriou písali tak, aby sa napojil na romantickú líniu filmu, vysvetľuje Ben.

To, že ma Ben oslovil, ma trochu zaskočilo, ale veľmi potešilo. Síce každý robíme inú muziku, ale spojenie v Padám sa nám myslím naozaj podarilo, hodnotí spoluprácu Mária.

Producentmi skladby sú The Glowsticks na čele s Osamom Verse, ktorí produkujú všetky Benove skladby. Okrem tohto songu sa na soundtracku objaví Benov song Nohy, ktorý vyšiel v rámci jeho vlaňajšieho EP Posledná. Soundtrack bude zároveň obsahovať skladby od Kaliho, Nerieš, Paulieho Garanda, VR Nobody, Indyho a Wiche a ďalších. Soundtrack vyjde spoločne s filmom.

Film Backstage je príbehom tanečnej skupiny West Coast Crew, ktorá sa pretĺka v malom meste a sníva o tom veľkom. Dvere veľkého sveta a nablýskaného šoubiznisu sa im vďaka talentovej súťaži naozaj otvoria, no pre vzťahy a charaktery všetkých členov to ale znamená veľký skok a tvrdú skúšku. Svojmu snu sú niektorí schopní obetovať možno až príliš.

Ben Cristovao má vo filme úlohu jedného z porotcov talentovej súťaže: Sranda je, že ponuka robiť skutočného porotcu, prišla veľmi krátko po dotočení mojej úlohy vo filme. V skutočnosti je to naozaj nápor a zodpovednosť, ale baví ma to, dodáva Ben.

Vo filme režisérky Andrey Sedláčkovej (Fair Play) hrajú ďalší skvelí herci ako Roman Luknár, Judit Bárdos, Ivana Chýlková a Kryštof Hádek. Pilierom filmu je hudba a tanec, hlavné úlohy preto stvárnili mladí herci Mary Havranová s Ondrejom Hraškom a predovšetkým členovia tanečnej skupiny The Pastels a Ladylicious pod vedením choreografa Miňa Kereša. The Pastels na seba upozornili vo finále Česko-Slovensko má talent. Hudbu pre film zložili Jan P. Muchow a Viktor Hazard.

Film Backstage prichádza do kín v distribúcii spoločnosti Bontonfilm už 15. marca 2018.