Hlas Karin Ann došiel do prestížneho The New York Times a počuť ho i z neba

Rok 2020 priniesol na slovenskú hudobnú scénu nový objav. Karin Ann má 18 rokov a tento rok vydáva svoj v poradí už tretí singel. V klipe Zavolaj mi zajtra sa hojdá v nebi a s voodoo bábikou v ruke dáva zbohom toxickým vzťahom. Mala som kamarátku, ktorá sa stále rozchádzala a dávala dokopy s jedným chalanom. Bolo dosť vidno, že ich vzťah je toxický a že by bolo lepšie, keby zostali od seba, opisuje speváčka príbeh vzniku svojej najnovšej piesne.

Ako prezrádza, skladbu pôvodne napísala v angličtine. Demo vzal následne do rúk jej producent Tomi Popovič so svojím tímom a v spolupráci s Karin dali piesni slovenský šat: Pôvodná anglická verzia piesne vznikla približne pred dvoma rokmi. Napísala som ju s kamarátkou zo Švédska. Keďže je to jedna z mojich najobľúbenejších pesničiek, ktoré som urobila, poslala som demo Tomimu a zhodli sme sa, že vytvoríme aj slovenskú verziu skladby a tak vzniklo Zavolaj mi zajtra, vysvetľuje Karin.

Singel Zavolaj mi zajtra vychádza v sprievode unikátneho videoklipu. Okrem Karin si v klipe zahral český moderátor Vojta Drahokoupil, ktorý sa zhostil úlohy obete Karininho voodoo. Ako Karin prezradila, pôvodne prišla s celkom iným námetom klipu, ten sa však napokon rozhodla odložiť na neskôr a použiť ho k inej svojej pesničke. Hoci sa môžu zdať Karinin nový singel a klip temné a kontroverzné či provokatívne, nesú dôležitý a pozitívny odkaz, ktorý by Karin rada fanúšikom odovzdala: Je lepšie nájsť samého seba a byť spokojný sám so sebou, než byť nešťastný a prispôsobovať sa niekomu, kto vás len ťahá ku dnu.

Nová slovenská speváčka Karin Ann definuje svoje hudobné cítenie ako súčasť aktuálneho svetového prúdu alternative trap. Rok narodenia 2002 ju zaraďuje do takzvanej Generácie Z, narodenej po roku 2000, vyrastajúcej so silným vplyvom moderných technológií. Táto generácia na slovenskej hudobnej scéne veľa svojich zástupcov nemá a práve toto miesto na našej hudobnej scéne chce speváčka zaujať. Nedávno dokonca zaujala online portál slávnych amerických novín The New York Times, ktorý jej venoval priestor v publicistickom článku o generácii Z a o speváčke Billie Eilish, ktorá je celosvetovo najznámejšou umelkyňou vo veku generácie Z. Ako Karin prezrádza, autorka článku ju osobne kontaktovala a telefonicky ju vyspovedala v 30-minútovom rozhovore. Bol a ešte stále to je veľmi zvláštny pocit, pretože NY Times je naozaj veľká vec. Samozrejme, veľmi si to vážim a cením, ale občas tomu ešte stále nemôžem uveriť. No, keď vidím ten článok, tak viem, že sa mi to iba nesnívalo, a že mi naozaj volali z The New York Times, smeje sa Karin s odstupom času.