Hlava PBP

Zhruba dva roky po vydaní albumu Labyrint prichádza skupina Peter Bič Project s novým albumom, ktorému dali názov Hlava. Nahrávali ho začiatkom roka a väčšina piesní vznikala v spoločnej tvorivej atmosfére. Album je pestrý svojim obsahom, hudbou aj textami, na ktorých sa podieľali Vlado Krausz a Michal Mifkovič.

Album Hlava sme nahrávali priebežne dva roky a keďže nás netlačil čas, mohli sme sa s piesňami krásne vyhrať, pozvať si do štúdia rôznych hostí a každej piesni sa poriadne venovať. Keď sme album priniesli do vydavateľstva, prekvapila nás ich reakcia, keď sa po jeho vypočutí vyjadrili, že by sme mali každú jednu pieseň predstaviť zvlášť, pretože by im bolo ľúto, ak by sa k poslucháčom nedostali všetky piesne, ale len dva či tri single, opisuje novinku Peter Bič. Počs leta sme na koncertoch mali možnosť zistiť ako fungujú naše nové skladby na poslucháčov. Na albume Hlava sú už hity Máj a Všetko bude fajn, ktoré vyšli skôr. Musím povedať, že ma veľmi potešilo, keď som videl že ich poznajú a že ich bavia, dopĺňa autor a spevák.

Mám z tohto albumu obrovskú radosť. Peter zložil nádherné piesne a teším sa, že som aj ja v dvoch piesňach mohla autorsky priložiť ruku k dielu. Okrem toho, texty, ktoré pre nás napísali Vlado Krausz a Michal Mifkovič, sú pre mňa úplne čarovné a krásne sa spojili s hudbou. Pri každej piesni mám zimomriavky a chcem ju počuť znova a znova, dodáva speváčka Viktória Vargová.