Hokejová hymna Tublatanky

Skupina Tublatanka fandí hokeju. Rocková legenda pripravila novú pieseň Súboj víťazov. Špeciálne pre Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 v Českej republike a pre fanúšikov slovenského hokeja. K novinke nakrútili Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser videoklip, ktorý si zobral na starosť legendárny režisér Karol Vosátko. Súboj víťazov je poctou skupiny Tublatanka k úspechom a tradícii slovenského hokeja a jeho hráčov.

Keď som bol malý, chcel som sa stať hokejistom, poctivo som od siedmich rokov trénoval za družstvo žiakov BEZ Bratislava. Tesne pred postupom do dorastu som mal na zápasoch dve vážnejšie zranenia. Zlomený nos a kľúčnu kosť. Začal som uprednostňovať gitaru a spev a založil som rockovú skupinu. Ale tá silná vášeň k hokeju ma nikdy neopustila. Dnes som fanúšikom hokeja. Ako muzikant som dlhší čas mal túžbu urobiť pieseň so športovým videoklipom a venovať ju na podporu slovenského hokeja, prezradil frontman Maťo Ďurinda.

Niekoľkokrát som na zväze ľadového hokeja pieseň pustil z reproduktora, aby si ju členovia vypočuli. Ukázal som k nej jej športový text, ktorý povzbudzuje našich reprezentantov. Keď sme sa bavili o tejto piesni, tak pána Šatana napadla myšlienka, že by bolo vhodné, aby v piesni bol aj typický zvuk Slovenska. Vtedy sme si všetci položili otázku, čo je vlastne typický zvuk našej krajiny. A všetkých nás hneď napadlo, že typickým zvukom je fujara. Potešilo nás to, že sme sa na tom hneď zhodli. A tak sme zvuk fujary zapracovali do piesne, konštatuje Maťo Ďurinda.

Nora Krchňáková / NK Factory